(SOL) Fiyat Tahmini 2025-30: SOL, 2025 yılına kadar 500 doları geçecek mi?

 
(SOL) Fiyat Tahmini 2025-30: SOL, 2025 yılına kadar 500 doları geçecek mi?

Solana, Alameda Research, Andreessen Horowitz ve Polychain'in önde gelen yatırımcıları olmasıyla dokuz finansman turunda yaklaşık 335,8 milyon dolar topladı.

Solana'nın, hisse kanıtı (PoS) fikir birliği algoritması üzerine inşa edilen çığır açan tarih kanıtı (PoH) fikir birliği algoritmasını kullanan ilk kripto para birimlerinden biri olduğunu biliyor musunuz?

Dünyanın en büyük dokuzuncu kripto para birimi olan Solana (SOL) iki yıl önce kuruldu. Kripto para piyasasında yavaş yavaş Ethereum'a karşı zorlu bir rakip haline geldi. Solana, 1 dolardan daha ucuza işlem gördüğü 2020'deki ilk tanıtımından bu yana %12.000'den fazla yükseldi. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 258,93 dolara ulaştı.


Sol'un fiyatı şu anda 32 doların üzerinde işlem görüyor. / Kaynak: SOLUSD fiyat grafiği TradingView.com

Solana şu anda 24 saatlik hacmi 1.166.152.851 dolar ile 32.66 dolardan işlem görüyor. Solana'nın fiyatı son günde% 1'den az düştü. Geçtiğimiz gün, işlem hacimleri marjinal olarak azaldı. Ayrıca, altcoin'in Hacim / Piyasa Değeri Oranı hala oldukça düşük.

SOL Coin'in fiyatı 6 Kasım 2021'de 260,06 $ 'a yükseldi ve o zamandan beri bu seviyeye gelmek için mücadele ediyor. Şu anda, Solana fiyatı yükseliyor ve madeni para yükseliş eğilimi ile 20.50 basit hareketli ortalamanın üzerinde işlem görüyor. Bu, 35 dolarlık bariyer seviyesini tekrar test edebileceğini gösteriyor. Dahası, dört saatlik grafikteki 20 SMA son zamanlarda 200 Sma'nın üzerine çıktığı için altın bir haç yaklaşıyor. Ancak destek şu anda 30 dolar seviyesinde.

Bazı göstergeler Solana için yükseliş momentumu olduğunu gösteriyor. İlk olarak, sinyal hattı MACD hattının üzerindedir ve pozitif bir bölgeye yaklaşır. Yükseliş vakasını destekleyen ek bir kanıt, büyüyen histogramlardır. Göreceli güç endeksi (RSI) şu anda 57.91 seviyesinde. Bu boğalar için elverişlidir ancak aşırı alım seviyelerine hızla yaklaşmaktadır. Bir bütün olarak, piyasa bu okumalara dayanarak yükselişte.

Amerikalı şarkıcı Jeson Derulo, geçen yıl token için heyecanını tweetledi ve Solana'ya bahse girdiğini ve yolculuğun tadını çıkardığını söyledi.

Solana, Alameda Research, Andreessen Horowitz ve Polychain'in önde gelen yatırımcıları olmasıyla 9 finansman turunda yaklaşık 335,8 milyon dolar topladı.

Ancak şu ana kadarki yılın tüm kripto para birimleri için oldukça değişken olduğu kanıtlandı ve Solana da bu darbeden kaçmadı. Şimdiye kadar bu yılki maksimum fiyatı 3 Nisan tarihli 136,38 dolar oldu. Solana'nın blok zinciri kısa süre önce saldırıya uğradı ve binlerce kullanıcı yaklaşık 8 milyon dolar değerinde fonlarını kaybettiğini bildirdi.

Bu yazının yazıldığı sırada altcoin, son yedi günde %18'den fazla arttıktan sonra 33,10 dolardan işlem görüyordu.

Bu yılın Ağustos ayı başlarında binlerce Solana hesabı boşaltıldı. Ancak Solana Vakfı, Financial Times'a yaptığı açıklamada, sömürünün temel altyapısını etkilediğini “görünmediğini”, bunun yerine “Solana kullanıcıları arasında popüler olan birkaç cüzdanın kullandığı yazılımdaki bir hatadan kaynaklandığını" söyledi. FTX borsasının CEO'su Amerikalı kripto para milyarderi Sam Bankman-Fried, Fortune ile yaptığı röportajda sol'un şu anda en çok “küçümsenen token " olduğunu söyledi ... en azından bir ay önce.” Solana sisteminin kendisini birçok güvenlik açığına maruz bırakmasına rağmen, sınırları zorlamaya devam etti.

Ancak Kripto para VC fonu Cyber Capital'den Justin Bons, SBF kadar hevesli değil. Solana'nın birden fazla kesinti gibi çok fazla kırmızı bayrağı olduğunu tweetledi.

Solana ağı şu anda nft'leri ve DeFi uygulamalarını keşfetmek için en iyi yerlerden biri. LinkedIn'in kurucu ortağı olarak bilinen milyarder girişimci Reid Hoffman, bu Temmuz ayında Twitter'da Openaı'nin DALL-E 2 AI yazılımı kullanılarak oluşturulan görüntülere dayanan bir dizi Solana tabanlı NFT yayınladığını duyurdu. Solana'nın en büyük NFT pazarı olan Magic Eden'den başlayarak ilk parçayı müzayedeye çıkaracağını da sözlerine ekledi. Magic Eden, Solana'nın önde gelen NFT pazarıdır. Sanatsal topluluğa odaklanması, basit araçların mevcudiyeti ve onu NFT topluluğunda hesaba katılması gereken bir güç haline getirmek için yaratılan ve sunulan belirteçlerin çeşitliliği.

Solana İçin Kırılım Noktası

Bugün Solana, şu ana kadar yaklaşık 100 milyar işlemle piyasadaki en hızlı büyüyen kripto para birimlerinden biri. Platformdaki bir işlemin ortalama maliyeti 0.00025 $ 'dır ve bu da onu kripto evrenindeki en ekonomik altcoinlerden biri yapar. 1.850 Doğrulayıcı düğümü ile de en güvenli blockchain ağlarından biri olduğunu iddia ediyor.

Solana Vakfı, dolaşımda toplam 489 milyon SOL tokeninin piyasaya sürüleceğini duyurdu. Şu anda, halihazırda dolaşımda olan 300 milyon tokenin biraz altında.

Bugün, 10,6 milyar dolarlık piyasa değeri ile piyasadaki en büyük 9. kripto para birimidir. Solana blok zinciri, PoH, Cloudbreak ve Sealevel dahil olmak üzere sekiz özelliğe sahiptir. Yüksek hızı ve düşük maliyeti sayesinde Solana, dünya genelinde hem perakende hem de kurumsal yatırımcıların ilgisini başarıyla çekmiştir. Solana, müşterilerine artan ücret ve vergi olmayacağına söz veriyor. Düşük işlem ücretleri, protokolün ölçeklenebilirliğinden veya işlem hızından ödün vermez.

Solana'daki doğrulama süreci, Ethereum ağının karşılaştığı ikiz güvenlik ve ölçeklenebilirlik sorunlarını kazanmaya çalışan, tarih kanıtı ve hisse kanıtı fikir birliği mekanizmalarının yenilikçi bir kombinasyonu yoluyla gerçekleştirilir.

Bu yazıda, özellikle fiyatı, piyasa değeri ve hacmine vurgu yaparak Solana'nın temel performans parametrelerini yakından gözlemleyeceğiz. Gelecekteki tahminleri değerlendirmek için Korku ve Açgözlülük Endeksinin yanı sıra dünyanın en popüler ve güvenilir analistlerinin tahminlerini de özetleyeceğiz.

Solana'nın fiyatı, piyasa değeri

Geçen yıl son derece başarılı bir performansın ardından kripto para piyasası 2022'de düşmeye başladı. Ocak ayı başlarında yaklaşık 178 dolardan, sol'un fiyatı Mart ortasında 80 doların altına kadar düştü. Nisan ayı başlarında, tekrar aşağı ve aşağı düşmeye devam etmeden önce 135 $ işaretini ihlal etti.

2020'nin sonunda Solana'nın piyasa değeri 70 milyon doların biraz üzerindeydi. 2021, piyasa değeri 6 Kasım'da 77,99 milyar dolara kadar yükselerek giderek yükselmeye devam ettiği için para birimi için bir rüya koşusu olduğunu kanıtladı. 2022 başladığında piyasa değeri 55,19 milyar dolardı ve ardından 13 Mart'ta 25,49 milyar doların en düşük seviyesine ulaştı.

Piyasa koşulları, geçen sene Nisan ayında daha iyi bir hale gelmişti

Messari'den James Trautman geçtiğimiz günlerde 2022'nin ikinci çeyreğinde Solana'nın durumunu analiz eden bir rapor yayınladı. 1. Çeyrekte metrikler arasında yaygın olan oynaklık ile Solana, 2. Çeyrekte diğer tüm kripto para birimlerine paralel olarak tamamen çöktü. Daha sıkı düzenlemeler yapılmaya devam ettikçe sektör için makroekonomik koşullar kötüleşti ve terraUSD ve Luna'nın 60 milyar dolarlık çöküşüne tanık olduk.

Kötü ağ performansı nedeniyle gelir %44,4, ortalama işlem ücretleri ise% 40,6 azaldı. 2. Çeyrekte P / S oranı 847x idi. 1. Çeyreğe kıyasla, tvl'si de tüm ilk 10 DeFi protokolünde tvl'deki % 70'lik düşüşe benzer şekilde yaklaşık %68 azaldı.

Raporda ayrıca, NFT işlemleri söz konusu olduğunda Solana'nın önde gelen blok zincirlerinden biri olduğu belirtildi. Şu anda, diğer birkaç NFT pazarının yanı sıra Solanart, Metaplex ve Magic Eden'e ev sahipliği yapmaktadır. Bu nedenle, bu varlık sınıfındaki bir artış, tersine, kendi kripto para biriminin fiyatını ve hacmini de etkileyebilir.

Solana Fiyat Tahmini 2025

Uzmanların tahminlerinin çok farklı olduğunu anlamalıyız. Her analist, piyasayı ve farklı para birimi ölçümlerini tahmin etmek için belirli bir dizi faktöre ağırlık verir. Bu analistler, önceki piyasa trendlerini ve gelecekteki spekülasyonları inceler ve ardından tahminlerine ulaşır. Bu nedenle, piyasa tahminlerinin önemli ölçüde değiştiği açıktır. O zaman bile, beklenmedik teknolojik ve ekonomik değişiklikler piyasayı çılgınca kesintiye uğratmaya devam ediyor ve böylece para birimi ölçümlerini etkiliyor.

Şimdi farklı kripto analistlerinin Solana'nın 2025'teki geleceği hakkında neler söyleyeceklerine bakalım.

Değişen bir blog yazısı, Solana'nın 2025'teki maksimum ve minimum fiyatlarının sırasıyla 213,55 $ ve 174,43 $ olacağını iddia etti. Ortalama olarak, 2025'te yaklaşık 179,57 dolardan işlem göreceğini ve sol'un potansiyel yatırım getirisinin %441 olacağı tahmin edildiğini de sözlerine ekledi.

Finder'ın uzmanlar panelinin de yapması gereken bazı tahminleri vardı. Panele göre, sol'un 2025 yılına kadar 166 dolara ulaşması beklenebilir. Burada, bu tahminlerin daha geçen ay yapıldığını belirtmekte fayda var. Aksine, panelin Ocak 2022 tahminleri, Sol'un 2025'te 486 dolara kadar çıkacağını iddia etti.

Digitalx'ten Alex Nagorskii, kripto para birimi konusunda özellikle yükseliş eğiliminde olduğunu iddia ediyor,

“Solana, kısa vadede kesintileri azaltmış gibi görünen umut verici birkaç protokol güncellemesi uyguladı. İstikrarın devam edip etmeyeceği görülecektir. Solana, NFT pazarının önemli bir bölümünü Ethereum'dan ele geçirdi ve L1 yarışında iyi bir rakip olmaya devam ediyor.”

Solana Fiyat Tahmini 2030

Piyasaları 8 yıl aşağı tahmin etmek çok spekülatiftir; Yine de daha kısa bir süre için bile spekülatiftir. Birçok ünlü kripto analisti ve yorumcusu yine de Solana'nın 2030 metriklerini tahmin etti.

Aslında Fortune, FTX CEO'su Sam Bankman-Fried'in yakın zamanda sol'un şu anda en az bir ay önce en çok “küçümsenen token" olduğunu söylediğini bildirdi."

“Bence kısa bir süre içinde çok fazla kötü halkla ilişkiler vardı - bence bunu hak etti, açık olmak gerekirse: Teknolojik olarak, üzerinde çalışılması gereken çok şey vardı ... Ama bence çoktan işe yaradı. bunun üçte ikisi. Sanırım diğer üçüncüyü geçecek.”

2030 Söz konusu olduğunda, Finder'ın paneli sol'un 2030'da 512 dolara kadar çıkacağını öngördü. 2025'te olduğu gibi, panelin Ocak tahminleri Temmuz tahminlerinden çok farklıydı.

 Panxora Hedge Fund'dan Gavin Smith şu görüşe sahip:,

"SOL, akıllı sözleşme blok zinciri alanındaki önde gelen yarışmacılardan biri. Ethereum yükseltmeleri daha düşük işlem ücretleri sağlayamazsa, bunların başlıca yararlanıcılardan biri olması muhtemeldir.”

Özet

Solana Ağının kesintilere eğilimli olduğundan ve bir süredir böyle olduğundan bahsetmemek doğru olmaz. Bu kesintiler devam edecek mi ve gelecekte SOL üzerinde bir etkisi olacak mı? Belki de söylemek için çok erken. Ancak Bitwave'in ceo'suna göre,

"... Solana'ya göz kulak olmak, ancak düzenli olarak büyük kesintileri olan ve finansal bir teknoloji için yapılamayan tek blockchain.”

Kripto para cüzdanı hizmetleri sağlayıcısı Phantom, kullanıcıların dolandırıcılar tarafından gönderilen sahte değiştirilemez jetonlara (NFT'LER) karşı güvende kalabilmeleri için kısa süre önce jeton yakma olanağı sağlamaya başladı.

Bununla birlikte, son zamanlarda, Solana merkezli DeFi borsası Mango Markets'in, fiyat oracle verilerini manipüle eden ve teminatsız kripto para birimi kredileri almalarına izin veren bir saldırgan aracılığıyla 100 milyon doların üzerinde bir istismardan etkilendiğini belirtmek önemlidir.

Kısa süre sonra sömürücü, eylemlerine “oldukça karlı bir ticaret stratejisi" olarak atıfta bulunarak kimliğini Twitter'da açıkladı.

" Avraham Eisenberg, geliştirme ekibi parametrelerin olduğu gibi ayarlanmasının tüm sonuçlarını tam olarak tahmin etmese bile, protokolün tasarlandığı şekilde kullanılmasıyla eylemlerinin yasal açık piyasa eylemleri olduğunu söyleyerek eylemlerini açıkladı.”

Ayrıca Solana'nın kazan-kazan uygulaması Stepn, La Liga futbol kulübü Atlético de Madrid ve kripto borsası Whalefin ile 1.001 özel NFT futbol botu çıkararak bir NFT işbirliği başlattı.


Solana için korku ve açgözlülük endeksi %61 açgözlülük

 

Yatırımcılar, finansal piyasanın, özellikle kripto para piyasasının daha da değişken kaldığını akılda tutmalıdır. Ne bireysel ne de yapay zeka odaklı analistler beklenmedik güçleri öngöremez ve tahminleri büyük olasılıkla ters gidebilir. Bu nedenle araştırmanızı yapmalı ve makul bir şekilde yatırım yapmalısınız.

Yazar tarafından ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal, yatırım veya başka bir tavsiye teşkil etmez.

 

0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış...

YORUM BIRAKIN