Elon Musk, Twitter'ın Gelecek Planlarını Paylaşıyor; Doge'nin Kullanımı Burada Başlayacak!

 
Elon Musk, Twitter'ın Gelecek Planlarını Paylaşıyor; Doge'nin Kullanımı Burada Başlayacak!

Bir New York Times raporuna göre, Twitter'ın canlı ses özelliği Spaces'ta Çarşamba günü yapılan bir toplantıda Elon Musk, iki haftadan kısa bir süre önce firmayı devraldığından beri Twitter'ın işi için planlar yaptı.

Musk, Twitter'ın bağlantılı banka hesapları ve banka kartlarıyla dolu ödemeleri işleme koyma vizyonunu tartıştı ve Musk'un çevrimiçi ödeme başlangıcı olan PayPal'ı yineledi.

Mali Suçları Uygulama Ağı'na veya Hazine Bakanlığı'ndan Fincen'e yapılan bir dosyaya göre, sosyal medya devi geçtiğimiz hafta ödeme alma yolunu açmak için kayıt evrakları açtı.

Dogecoin'in yardımcı programı burada başlıyor

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, Tesla'nın ürünleri ve ilgili işletmeleri için ödeme olarak kullanılmasına bile izin vererek Dogecoin'i her zaman destekledi. Ayrıca yakın zamanda piyasaya sürülen "burnt hair" kokusu için Dogecoin ödemelerine izin verdi.

Musk'a göre Dogecoin, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine göre avantaj sağlayarak işlemler için daha uygun.

Musk, Time Dergisine geçen Aralık ayında Tıme'ın 2021 Yılın Kişisi seçilmesinin ardından ”Temel olarak Bitcoin, işlemsel para biriminin yerine iyi bir alternatif değil" dedi. "Aptalca bir şaka olarak yaratılmış olmasına rağmen, dogecoin işlemler için daha uygundur." Açıklamalarında bulundu.

Twitter'ın satın alınmasının hemen ardından, sosyal medya platformuna entegrasyonuyla ilgili spekülasyonlar nedeniyle Doge'nin fiyatı arttı. Benzer bir şekilde, Musk'un geçen haftaki Twitter tişörtü giyen bir Shiba Inu köpeğinin fotoğrafını içeren tweet'i, köpek paraları kullanarak kripto para birimi işlemlerine izin verebileceği yönündeki spekülasyonları körükledi.

Ancak Musk, satın alımdan bu yana Dogecoin hakkında konuşmadığı veya bahsetmediği için Twitter ile ilgili olarak kripto para birimi ile tam olarak ne yapmayı planladığı belli değil.

Dogecoin bir destek bölgesine giriyor; Long pozisyonu için doğru zaman mı?

 Dogecoin, piyasanın geri kalanıyla birlikte 8 Kasım'da büyük oynaklık gördü.

Teknik bulgular güçlü bir düşüş eğilimi gösterdi, ancak bir sıçrama meydana gelebilir.

İflas eden büyük bir borsa haberi geldiğinde, yalnızca tüm pazarın panik görmesi muhtemeldir. FTX ve Binance arasındaki “stratejik işlem" haberi yatırımcı güvenine bandaj uygulayabilir, ancak satış baskısı önümüzdeki günlerde de devam edebilir. Dogecoin zaten daha düşük zaman dilimlerinde düşüş eğilimi gösterdi.

Dogecoin, 1 Kasım'da yerel zirvesinden yaklaşık %43 zarar kaydetti. Bir destek bölgesinin müdahalesi, fiyatlarda bir sıçrama olabileceği anlamına gelse de, daha fazla acının takip etmesi muhtemeldi.

Geçtiğimiz hafta Dogecoin piyasasından önemli sermaye akışı gerçekleşti.

Kaynak: Tradingview'de DOGE / USDT

Ekim ayı sonlarında ve Kasım ayı başlarında yapılan miting, Dogecoin'i kripto etrafında sosyal medya katılımının ön saflarına taşıdı. Bu coşku, Elon Musk'un Twitter'ı devralmasının ardından geldi. DOGE'nin Twitter'da çeşitli hizmetler için ödeme olarak kullanılabileceğine dair söylentiler yükseliş yangınlarını körükledi.

Son iki günün katliamı, şiddetli olmasına rağmen, DOGE için düşüş eğiliminin başlangıcı değildi. Aksine, düşüşün başlangıcı, 5 Kasım'da 0.134 doların direnişe geçtiği zamana kadar izlenebilir.

Alt zaman dilimi piyasa yapısı düşüş eğilimine girdi ve teknik göstergeler güçlü satış baskısı göstermeye başladı. RSI, 3 Kasım'da tarafsız 50 işaretinin altına geriledi ve bunu destek olarak geri alamadı. Bu arada, CMF de geçen haftanın en iyi kısmı için -0.05'in altındaydı. Dolayısıyla hem momentum hem de hacim düşüş gösterdi.

2 Saatlik grafik, 28 Ekim'de DOGE için düşüş eğilimi gösterdiğini gösterdi. Grafikler, meme madalyonunun bu bölgeden sıçradığını gösterdi, ancak yukarı doğru bir bacağın başlayıp başlayamayacağı belirsizdi. $ 0.1 ve $ 0.11 seviyeleri, güneyde $ 0.078 ve $ 0.065'i hedefleyen iyi kısa devre fırsatları sunabilir.

Yeni yatırımcıların cesareti kırılmaya devam ediyor

 
Kaynak: Coinglass

1 Kasım'da Açık Faiz 754 milyon dolara ulaştı. Coinglass verilerine göre o zamandan beri 291 milyon dolara geriledi. Oı'deki düşüşün yanı sıra, fiyat da düşüşte. Bu nedenle, düşüş eğilimi gösteren bir bulgudur. Yukarı yönlü ralliyi yönlendiren boğalar muhtemelen kar elde etti.

Özellikle son olayların ardından, birçok spekülatör muhtemelen daha fazla fiyat hareketinin gelişmesini bekliyordu. Teknik açıdan DOGE bir sıçrama yaşayabilse de, piyasa yapısı düşüş eğilimine geçti.

Yazar tarafından ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal, yatırım veya başka bir tavsiye teşkil etmez.

 

0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış...

YORUM BIRAKIN