Blockchain Verileri Bitcoin (BTC) için Uyarı İşaretleri Gösteriyor

 
Blockchain Verileri Bitcoin (BTC) için Uyarı İşaretleri Gösteriyor

Bitcoin'in orta vadeli sahipleri BTC'lerini kripto borsalarına göndermeye başlıyor. BTC fiyatı yine 15 bin dolara düşebilir.

Blockcahin verileri, Bitcoin için başka bir uyarı işareti olduğunu gösteriyor. Son 3-6 ayda satın alan orta vadeli Bitcoin sahipleri BTC varlıklarını kripto borsalarına gönderirken BTC fiyatı 15 bin dolara daha da düşebilir.

Daha geniş kripto piyasası FTX-Alameda krizinin ortasında baskı altında kalmaya devam ediyor. FTX bulaşması, kripto borç veren Blockfi'nin para çekme işlemlerini duraklatmasıyla ve FTX ABD'nin ticaret ve para çekme sorunlarıyla karşı karşıya kalmasıyla yayılmaya başladı.

Bitcoin Sahipleri BTC Holdinglerini Kripto Borsalarına Gönderiyor

FTX likidite krizi, orta vadeli Bitcoin sahiplerini BTC'LERİNİ kripto borsalarına göndermeye zorluyor. Aslında, Bitcoin Değişim Girişi verilerine göre kripto değişim girişi son 24 saatte 5000 BTC'nin üzerine çıktı.

BTC harcanmış çıktı yaş bantları, Perşembe günü 1200 BTC'nin üzerinde ve Cuma günü 3600 BTC'nin üzerinde iki büyük artış olduğunu gösteriyor. Toplam değer 5.133,49 BTC'dir. Son 3-6 ayda BTC satın alan Bitcoin sahiplerinin BTC'LERİNİ borsalara göndermeleri düşüş sinyali niteliğinde. Bu nedenle, düzeltme muhtemelen önümüzdeki birkaç gün içinde devam edecektir.

Bitcoin (BTC) Sahipleri Soğuk Cüzdana Geçiş Yapıyor

Bitcoin fiyatı şu anda son 24 saatte neredeyse %4 artışla 17.394 dolardan işlem görüyor. Miting, ABD'nin Ekim ayı TÜFE verilerini %7,7 olarak bildirmesinin ardından geldi ve enflasyon 9 ayın en düşük seviyesine geriledi.

Bununla birlikte, yatırımcılar ve balinalar holdingleri borsalara taşımaya başladıkça BTC fiyatı tekrar 15 bin dolara düşebilir. Yatırımcıların ABD Doları Endeksine (DXY) göz kulak olmaları gerekir, çünkü herhangi bir yukarı yönlü hareket kripto fiyatlarının düşmeye başlamasına neden olabilir. Şu anda DXY, TÜFE verilerinden sonra 107.61seviyesinin altına düşerek 110 seviyesinde bulunuyor.

BTC Fiyatı 20.000 Doların Altında Mücadele Ediyor

Bitcoin fiyatı yine 20.000 dolar psikolojik seviyesinin altına düştü. Bitcoin fiyatı şu anda düşük hacimlerde yükseliyor ve bu da herhangi bir zamanda düşme riski taşıyor.

Sam Bankman-Fried, FTX ve Alameda şu anda ABD SEC, DOJ ve şimdi CFTC tarafından soruşturma altında. Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu, FTX Dijital Piyasaların varlıklarını dondurmaya karar verdi.

Bitcoin Pozitif TÜFE Rakamlarına Göre İvme Kazanıyor

FTX'in likidite krizinin ortasında 15,5Bin doların en düşük seviyesine geriledikten sonra Bitcoin (BTC), ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu tarafından açıklanan beklenenden daha iyi tüketici fiyat endeksi (TÜFE) rakamları nedeniyle ivme kazandı.

Kripto ve piyasa eğitim platformu IncomeSharks tweetledi:

"Bitcoin, Hisse Senetleri yükseldikçe ve pozitif TÜFE sayıları arttıkça 20 bin dolara geri dönmenin kolay bir yoluna sahibiz.”

Coinmarketcap'e göre, Bitcoin son 24 saatte %3,78 artarak gün içi işlem sırasında 17,281 dolara ulaştı.

TÜFE dalgalanması, Ocak 2022'den bu yana en düşük olan Ekim ayında% 0,4 arttığı için beklenenden düşüktü. ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu dikkat çekti:

“Tüm kalemler endeksi Ekim ayında sona eren 12 ayda yüzde 7,7 arttı, bu, Ocak 2022'de sona eren dönemden bu yana en küçük 12 aylık artış oldu. Gıda ve enerji endeksi son 12 ayda yüzde 6,3 arttı ... tüm bu artışlar Eylül ayında sona eren döneme göre daha küçüktü.”

Düşük TÜFE rakamları BTC piyasasında yükseliş tepkisini tetikledi çünkü bu, Federal Rezerv'in (Fed) kripto ekosistemine zarar veren faiz artırımlarını hafifleteceği anlamına gelebilir.

Fed, faiz oranlarını 75 baz puan (bps) seviyesine yükseltiyor ve bu, kripto para birimleri için önemli bir ayağı engelleyen birincil faktörlerden biri.

Pozitif TÜFE rakamlarına rağmen, ayılar ısırmaya devam ettikçe kripto piyasası henüz ormandan çıkmadı. Market ınsight sağlayıcı Malzeme Göstergeleri açıklandı:

"TÜFE daha düşüktü, işsizlik İddiaları daha yüksekti. FireCharts, kripto piyasasının tahmin edilen ekonomik rakamlara karşı ilk tepkisini gösteriyor. Ayı Piyasası Rallisini BTC hala yaşıyor.”


Kaynak: MaterialIndicators

Önde gelen kripto borsalarından ftx'in çöküşü, dijital varlık alanını da titrek hale getirdi.

Bildirildiğine göre, ftx'in karşılaştığı likidite sorunu, borsa CEO'su Sam Bankman-Fried'den kaynaklanmış olabilir ve fonların bir kısmı müşteri mevduatı olmak üzere ticaret kolu Alameda Research'ü artırmak için gizlice en az 4 milyar dolar transfer etmiş olabilir.

Yazar tarafından ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal, yatırım veya başka bir tavsiye teşkil etmez.

 

0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış...

YORUM BIRAKIN