Ethereum'un (ETH) %90'ı FTX Ana Cüzdanından Sadece iki Günde Atıldı!

 
Ethereum'un (ETH) %90'ı FTX Ana Cüzdanından Sadece iki Günde Atıldı!

Binance dramasının ortasında, FTX 'ten çok sayıda Ethereum (ETH) atıldı. SBF açıklama yapıyor!

Ethereum

Son zamanlarda Binance'e 500 milyon dolar değerinde FTX Token (FTT) transferi, kripto borsasının finansmanını çevreleyen büyük şüpheciliğe yol açtı. Ancak FTX CEO'su Sam Bankman-Fried, tüm operasyonların iyi çalıştığına dair güvence verdi, ancak yatırımcılar panik düğmesine bastı.

FTT tasfiyesinin yanı sıra, kullanıcılar Ethereum gibi büyük altcoinleri ana FTX cüzdanından çekiyorlar. Zincir içi verilere göre, Binance dramasının ortasında, Ethereum'un (ETH) %90'ından fazlası FTX ana cüzdanından atıldı. Zincir içi veri sağlayıcı Santiment raporları:

Sadece iki gün içinde, #ftx'in ana cüzdanında tutulan #Ethereum miktarı 322k'dan 32k'ya düştü. Bir noktada, cüzdan dakikada 500 $ ETH kanıyordu. @SBF_FTX ve @cz_binance arasında devam eden kan davası yüzünden piyasa üzerindeki öngörülemezlik devam ediyor.

2022'nin kripto kışı, birçok oyuncunun kullanıcı para çekme işlemlerini dondurduğunu gördü. bu, kripto topluluğu arasında ciddi endişelere yol açtı. Sonuç olarak, herhangi bir olumsuz duygu, Ethereum'un ftx'ten çekilmesi durumunda görüldüğü gibi keskin bir tepkiye neden olur.

FTX şefi Sam Bankman-Fried, işlerin yolunda gittiğine dair güvence verdi. Dün bir tweet'te şunları yazdı:

‘’Bir rakip yanlış söylentilerle peşimizden gitmeye çalışıyor. FTX iyi. Varlıkları da iyi. Ftx'in tüm müşteri varlıklarını kapsayacak kadar var. Müşteri varlıklarına yatırım yapmıyoruz (hazinelere bile). Tüm para çekme işlemlerini gerçekleştiriyoruz ve buna devam edeceğiz.’’

‘’Ağır bir şekilde düzenlenmiş bu propaganda bizi yavaşlatsa bile. 1 Milyar dolardan fazla nakit ile GAAP denetimlerimiz var. Müşteri varlıklarını koruma konusunda uzun bir geçmişimiz var ve bu bugün de geçerli.’’

Binance, Ethereum Holdinglerini Doğruladı

Ftx'te büyük ETH para çekme işlemleri gerçekleştiğinden, Binance CEO'su bu şansı iki soğuk cüzdanda 8 milyar doların üzerinde ETH depozitosu olduğunu da sözlerine ekledi. "Bunlar bizim paramız değil. Bunlar kullanıcı varlıklarıdır. Biz sadece koruyucuyuz "diye ekledi.

CZ'nin FTX kullanıcılarını ifadesiyle cezbetmeye çalışıp çalışmadığından emin değilim. FTX Tokeninin fiyatı, son birkaç saat içinde büyük bir satışın ortasında %20 daha düştü. Basın saati itibariyle Ethereum (ETH) da 178 milyar dolarlık piyasa değeri ile %8,4 düşüşle 1451 dolardan işlem görüyor.

Yazar tarafından ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal, yatırım veya başka bir tavsiye teşkil etmez.

 

0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış...

YORUM BIRAKIN