Shiba Inu Coin (SHIB) Fiyat Tahmini 2025-2030

 
Shiba Inu Coin (SHIB) Fiyat Tahmini 2025-2030

SHIB 2030 yılına kadar %2800 yükseliş görebilecek mi?

Herkes köpekleri sever. Herkes memeleri de sever. Şimdi onları bir araya getirin ne elde edersiniz? Şey, memecoins, elbette.

https://statics.ambcrypto.com/wp-content/uploads/2022/08/shiba-inu-1147811_1280.jpg

Şimdi, Dogecoin pazarın en eski meme coinlerinden biri olabilir. Bununla birlikte, son zamanlarda, Shiba Inu Coin'in [SHİB] listelerde ve sıralamalarda doge'yi gölgede bıraktığını iddia edebiliriz.

Nedenini biliyorsun, çünkü bugün shib'in fiyat listelerinde Doge'den daha büyük olduğunu iddia edebiliriz.

Dogecoin'den sonra en ünlü meme parası olan Shiba Inu Coin, Doge'den sonra ilk 15 kripto para birimi arasında yer alan ikinci meme parasıdır. Dogecoin katili olarak pazarlanan Shiba Inu (SHIB), Ağustos 2020'de anonim bir kripto para birimi geliştiricisi tarafından oluşturuldu. SHİB, bu 2 yılda büyümeye devam ederek Elon Musk ve Vitalik Buterin gibi endüstri devlerinden olumlu tepkiler aldı.

Lansmanından bu yana, altcoin DOGE ile rekabeti sürdürdü, ancak ikincisi piyasadan daha büyük bir pay almaya devam ediyor.

Proje, Shiba Inu köpeklerinin saf sevgisiyle başladı; sıfırdan zilch yaratma ruhuyla başladı. Ancak şimdi, kripto para birimi endüstrisinde hesaba katılması gereken bir güç haline geldi. Hem sıradan hem de ciddi bir çok yatırımcı, olası bir uzun vadeli yatırım seçeneği olarak görerek madeni paraya yatırım yaptı.

SHIB, Ethereum blockchain üzerinde çalışan ve DOGE ile rekabet etmeyi ve muhtemelen onu geride bırakmayı amaçlayan bir ERC-20 madeni paradır. Geliştiricileri buna “Dogecoin katili” diyor. DOGE çılgınlığını kaçıran birçok kişi şimdi meme paraları arasında bir sonraki en iyi şeyi deneyimlemeyi merak ederek Shib'e bahis yapıyor.

Shiba Inu'nun yönetim ve operasyonlar söz konusu olduğunda yıkıcı olduğu bilinmektedir. Girişim bir katrilyon arzla başladı; kurucusu Ryoshi önce% 50'sini Uniswap'a kilitledi ve ardından Ethereum'un kurucusu Vitalik Buterin'e% 50 daha yaktı. Bu adımın neden atıldığını henüz bilmiyoruz.

Daha sonra 2021'de Buterin, Shiba Inu holdinglerinin% 90'ını yakmaya ve geri kalanını hayır kurumlarına bağışlamaya karar verdi. Daha önce Hindistan için bir COVID-19 yardım fonu olan Cryptorelief'e 1 milyar dolar değerinde SHIB bağışlamıştı. Shiba Inu'daki işlemlerinin eylem olarak okunmasını önlemenin tek yolunun bu olduğunu söyledi.

Buterin'in dolaşımdaki Shiba Inu madeni paralarının yaklaşık% 50'si olan mülklerini yakma kararı, bu madeni paralar artık erişilemeyen bir halka açık adreste saklandığından, bunları etkin bir şekilde pazarın dışına çıkardı. Ryoshi, merkezi olmayan bir finansal sistem yaratmaya katkılarından dolayı Buterin'e teşekkür etti.

Buterin ayrıca, Shiba Inu topluluğuna AI Varoluşsal Güvenlik'teki Arkadaşlar gibi farklı girişimleri desteklediği için övgüde bulundu.

Platform ayrıca, merkezi olmayan bir hareket gibi hissettiren bir deneyim ortaya çıkaran büyük bir yaratıcı dijital sanatçı grubunu kolaylaştıran Shiba Inu İnkübatörünü de destekliyor. NFT projesi, sanatçılara sanat eserlerinin yaratılması, sergilenmesi, tanıtımı ve müzayedesinde destek sağlamanın yanı sıra diğer gelir akışlarını da sağlıyor.

Topluluk ayrıca, Shiba Inu Kurtarma Derneği adlı STK ile olan ilişkisi aracılığıyla gerçek Shiba Inu köpeklerini kurtarmaya da katılıyor.

Şüpheciler, özellikle kripto para biriminin ve memecoinlerin geleceğinden emin değiller. Ana akım kripto para birimleri kendilerini fiat para birimlerine alternatif olarak düşünürken, Shiba Inu gibi memestream kripto para birimleri yalnızca eskilerin iddialarıyla dalga geçiyordu.

Ancak bu memecoinler popüler hale geldikçe, para biriminin kullanım durumlarını geliştirme yönünde gitmediler. Amaç da bu değildi, topluluk da memecoinlerin büyümesinde böyle bir popülerlik beklemiyordu. Bununla birlikte, bugün ABD'de Shiba Inu'yu bir ödeme yöntemi olarak kabul eden bir dizi tüccar var.

Shiba Inu para biriminin büyümesini etkileyen bir diğer faktör de memecoinleri satan çok sayıda kripto balinadır. Bir rapora göre, balinalar bir noktada 1 milyar dolar değerinde SHİB parası tutuyorlardı. Ancak, zaman zaman para birimini satmaya ve yakmaya devam ediyorlar ve şimdi bu miktarın neredeyse bir kısmını elinde tutuyorlar.

Gelişen kripto para piyasası da SHİB için hoş olduğunu kanıtladı. Shiba Inu topluluğunun Robinhood Markets Inc.'de listelenen madeni parayı alma talebi. ekim 2021'in sonlarında 0.00008845 $ 'lık bir ATH seviyesine ulaştı.

Bununla birlikte, 2022'nin ikinci çeyreği, Shib'in acı çektiği bir kan banyosu olduğunu kanıtladı. Basın zamanında 0.00001198 olarak değerlendi. Görüldüğü gibi, şib'in büyümesi için bir topluluk duygusu çok önemlidir. Robinhood'da listelenmesi ya da Mcdonald's'ın bunu bir ödeme şekli olarak kabul etmesini istemesi talebi olsun, topluluk her zaman shib'in büyümesi etrafında toplandı.

Aynı zamanda sanat eserlerinde köpeklerin Shiba Inu cinsine odaklanan büyük bir NFT sanatçısı topluluğuna da ev sahipliği yaptı.

AAX'IN Araştırma ve Strateji Başkanı Ben Caselin, ”Yutturmacayı açıkça reddetmek yerine, gördüğümüz şeyin kriptoya yeni başlayan tüccarların uzaya hareket eden kitlesel hareketi olduğunu fark etmek önemlidir" dedi. "SHİB madeni para bir meme madeni paradır ve bunu benimser.”

Ethereum platformunda çalıştığı için şu anda proof-of-work (PoW) konsensüs mekanizmasını kullanıyor ve proof-of-stake (PoS) konsensüs mekanizmasına geçecek. Yaklaşan Ethereum 2.0 geçişi de para biriminin büyümesini kesinlikle etkileyecektir.

Bu yazıda, shib'nin fiyat ve piyasa değeri gibi temel performans göstergelerine genel bir bakış sunacağız. Daha sonra en popüler kripto analistlerinin bu meme madalyonun geleceği hakkında söylediklerini sizinle paylaşacağız. Bu bilgi, şimdiye kadar ve daha sonra shıb'nin yörüngesinin daha iyi anlaşılması için veri çizelgeleri ile tamamlanacaktır.

Shiba Inu'nun Fiyatı, Piyasa Değeri ve hakkında olan her şey

2021'in kripto çiçeklenmesi sırasında, shib'in fiyatı yükselmeye devam etti ve Mayıs ayı ortasında 0.00003503 seviyesine ulaştı. Eylül 2021'de kripto borsası Coinbase'de işlem gördüğünde fiyatı                         % 34'ün üzerine çıktı.

Shiba Inu topluluğu, Robinhood Markets Inc.'de listelenen kripto para birimini almak için çığlık attığında. Ekim 2021'in sonlarında fiyatı 0.00008845 $ 'a yükseldi. Ancak altcoin, Nisan 2022'den önce borsada işlem görmedi. Bu noktada, Dogecoin'i piyasa değeri ile en değerli meme madeni para haline getirmek için bile yerinden etti. Dalgalanma aynı zamanda birçok kripto para birimi meraklısı tarafından kitlesel olarak benimsenmesine yol açtı.

2022'nin 2. Çeyreğinde kripto para piyasası çökerken, Shib'in piyasa fiyatı da düşmeye devam etti. Nisan 2022 fiyatından 0.000026, Haziran 2022 ortasına kadar 0.000008 $ 'ın biraz altına düştü. O zamandan beri, yavaş yavaş yükseldi ve basın zamanında 0.00001301 seviyesinde işlem gördü.

https://statics.ambcrypto.com/wp-content/uploads/2022/08/SHIBUSD_2022-09-10_15-39-38.png

Shib'in piyasa değeri, tarihi boyunca fiyatını geniş ölçüde yansıtıyordu. 2021'in kripto çalışması sırasında, piyasa değeri Ekim 41'in sonuna kadar 2021 milyar dolara ulaştı. 2021'de hiçbir zaman shib'in piyasa değeri 16,5 milyar doların altında değildi.

Q2 2022 çöküşü sırasında, piyasa değeri Haziran ayı ortasında 4.5 milyar doların altına düştü. Şu anda, piyasa değeri 7.76 milyar doların biraz üzerindedir ve bu da onu 15. en büyük kripto para birimi haline getirmektedir.

DOGE ile birlikte SHİB, Bit Shiba, King Shiba ve Baby Doge gibi kripto para piyasasındaki meme coinlerinin selinden sorumluydu.

Shiba Inu Coin için 2025 Tahminleri

Daha fazla okumadan önce, farklı analistlerin piyasa tahminlerinin büyük ölçüde değiştiğini anlamalıyız. Analistler siyasi veya çevresel krizler gibi olayları her zaman öngöremedikleri için bu tahminlerin çoğu kez yanlış olduğu kanıtlanacaktır. Bir yatırımcının bir kripto para birimine, özellikle de SHIB kadar değişken bir şeye yatırım yapmadan önce kendi araştırmalarını yapması akıllıca olacaktır.

Örneğin, bir Changelly blog yazısı, SHIB fiyatlarını ve piyasa dalgalanmalarını inceledikten sonra uzmanların Shib'in $ 0.00005048 kadar yüksek ve $ 0.00004183 kadar düşük olabileceğini tahmin ettiğini iddia etti. Söz konusu yıl için potansiyel yatırım getirisinin %322 olacağı ve ortalama fiyatının 0.00004335 dolar olarak kalacağı tahmin ediliyor.

Telegaon, bazı kripto uzmanlarına göre, Shiba Inu Coin'in fiyatının 2025'te yeni bir ath'ye ulaşabileceğini tespit ederek aynı fikirdeydi. Aksine, bu yıl yeterince coin yakılmasını beklemelerine rağmen, 2022'teki fiyat artışı konusunda çok umutlu değiller. Shıb'nin maksimum ve minimum fiyatlarının sırasıyla $ 0.0001928 ve $ 0.00009839 olacağını tahmin ediyorlar. Ortalama fiyatının 0.0001152 dolar civarında olacağı tahmin ediliyordu.

Shiba Inu Coin için 2030 Tahminleri

Yukarıda belirtilen Changelly blog yazısı, 2030'te shib'in ortalama 0.00030921 $ fiyatından işlem göreceğini de belirtti. Maksimum ve minimum fiyatları sırasıyla $ 0.00035649 ve $ 0.00029857 olacaktır. 2030 yılında SHIB için potansiyel yatırım getirisinin% 2,878 olacağı tahmin edilmektedir.

Şimdi, Shib'in fiyatının grafiklerde neden yükselebileceğine inanmak için iyi bir neden var. Örneğin, birçok kişiye göre, kullanıcılar yeterince yakım olursa, bir kripto para biriminin kabulü artacaktır. Bununla birlikte, meme parası da bir dizi farklı kullanım durumu geliştirmelidir.

Ve herkes, DOGE ve SHIB gibi faydalı meme paralarının da sahip olabileceği her şeye katılmıyor. Örneğin Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, bu varlık sınıfının genel olarak piyasa için iyi olmadığına inanıyor. Aslında, bu varlıkların bir balonun parçası olduğu sıklıkla speküle edilmiştir.

Nisan ayında Finder, Shiba Inu coin'in geleceği için oldukça kasvetli bir tablo öngören 26 uzmanlarından oluşan bir panel araştırdı. Onlar 2030 yılında SHİB ortalama fiyatı $ 0.000000325 gibi düşük olacağını tahmin etti.

Analistlerin çoğunluğu adına konuşan Dimitrios Salampasis şunları iddia etti:,

“Tüm bu şaka tipi paraların ortadan kalkacağı ve uygun kullanım durumlarına hizmet edebilecek gerçek inovasyon ve kripto varlıkları için yer bırakacağı görüşündeyim.”

 https://statics.ambcrypto.com/wp-content/uploads/2022/08/Screenshot-2022-08-11-at-5.47.45-PM.png

Sonuç Olarak

Shiba Inu Coin, coin yankımları ile el ele büyümeye devam etti. Ancak arzı azaldıkça ve talep arttıkça fiyatı da yükselmelidir. İdeal olarak. Aslında, birçok yatırımcı bu meme parasına yatırım yaparak milyoner oldu.

Shiba Inu'nun piyasayı zorlamaya devam edecek birçok umut verici olasılığı var. Onun lehine de işe yarayan şey, son derece düşük fiyatıdır, bu yüzden birçok insan onu satın almaya devam eder.

Bu Temmuz ayında, Shiba Inu geliştiricisi Shytoshi Kusama, kullanıcıları bir blog gönderisindeki diğer gelişmeler hakkında bilgilendirdi.

Platformun Katman 2 protokolü olan Shibarium'daki ilerleme yolda. Güncelleme, kullanıcıların varlıkları küçük gaz ücretleriyle taşımasına izin verecek ve Shiba Inu tabanlı DAPP'LER üzerinden mikro işlemleri kolaylaştıracak. Ekip, aynı sürecin bir parçası olarak platformunun ve web portallarının UX / uı'sini oluşturmak için bir dizi yeni ve yenilikçi geliştirici görevlendirdi. Gönderi ayrıca, geliştiricilerin beta sürümünün lansman tarihini henüz belirlemediklerini de bildirdi.

Bir stablecoin olan Shi'nin de bu yıl piyasaya sürülmesi bekleniyor. Kusama, gelişiminin şu anda diğer istikrarlı paraların çöktüğü ve milyonlarca dolar değerinde zarar yarattığı için endişe kaynağı olduğunu kabul ediyor. Post, geliştiricilerin ekibinin, diğer moonshot'larla ilgili sorunları önleyecek böyle bir madeni para oluşturmak için çalıştığını da ekliyor. Bu, shı'nin piyasa dalgalanmaları olmadan yapılması gereken işlemler için kullanılmasına izin verecektir. Deneysel bir protokol, kesinleştikten sonra konuyla ilgili daha fazla ayrıntı paylaşılacaktır.

Shiba Inu tabanlı metaverse ve Shiba Koleksiyon Kart Oyunu gibi oyunlarda ödül belirteci olarak kullanılacak yeni bir coin olan TREAT de yakında geliyor. Bu madeni paraların sınırlı bir kaynağı, varlığa halkın güvenini oluşturmak için yıllardır çalışan en sadık üyeleri için ayrılmıştır.

Post ayrıca metaverse ve kart oyununun da zaman içinde piyasaya sürüleceğini açıkladı.

Bu yılın Ocak ayında, Shiba Inu Ekosistemi, Shiba Inu topluluğunun yerli metaverse olan Shiberse'nin gelişini duyurdu. Dijital paralar, oyunlar, sanal topraklar ve memler Shiberse'yi doldurdukça, zaman ve mekan sınırlarının ötesinde cesur yeni bir dünyayı keşfetmeye hevesli bir izleyici kitlesi arasında popüler olmaya mahkumdur.

Kısa bir süre önce grup, tahsil edilebilir bir kart oyunu olan Shiba Eternity hakkındaki haberleri tweetledi. Oyun, efsanevi oyun geliştirme stüdyosu PlaySide Studios ile yakın işbirliği içinde geliştiriliyor.

İşletmenin karşılaşacağı kesin olan şey, Yuga Labs'ın Otherside ve Zuckerberg'in Meta gibi Büyük Teknoloji metaverse girişimlerinden bu alanda bir zorluktur. Shiba Inu Ekosistemi gibi bağımsız bir topluluğun Büyük Para ve Büyük Teknolojinin gücünü sürdürmesi zordur. Bu segmentte avantaj elde edebilmesinin tek yolu metaverse, gaming ve NFT segmentlerinde devrim niteliğinde fikirler sunmaktır. Şimdiye kadar yeni bir şey görmedik.

Yaklaşan Ethereum Birleşmesinin Shiba Inu paralarının büyümesini nasıl etkilediği de gözlemlenmelidir. En çok beklenen değişiklikler arasında azalan gaz ücretleri ve saniyede daha fazla işlem var.

Bunların hepsi SHİB alanı için çok önemli gelişmeler. Ve bazıları kriptonun fiyatının da buna göre etkileneceğine inanır. Aslında, Finder'ın paneli şu sonuca vardı:,

“Hype, shib'in değerinin arkasındaki itici güç olarak devam edecek ve panelin %82'si memecoin hype'ın bu yıl Shiba Inu'nun fiyatı üzerinde önemli bir etkisi olacağını söyledi. Beşte ikiden fazla (% 41) bir dokunuş, Robinhood gibi büyük broker platformlarına dahil edilmesinin buhar kazanmasına yardımcı olduğunu ve %12'sinin Shibaswap'ın lansmanını gösterdiğini görüyor.”

 Gördüğümüz gibi, Shiba Inu Coin'in öne sürdüğü yeniliklerle ilgili çok fazla beklenti var. Öyle olsa bile, geleceği konusunda çok fazla belirsizlik var. Bu nedenle yatırımcılar para birimine yatırım yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdırlar. Bununla birlikte, şu anda etrafta dolaşan çok fazla açgözlülük olmadığını belirtmek gerekir.

Yasal Uyarı: Yukarıdaki makalede paylaşılan veri kümeleri bir dizi çevrimiçi kaynaktan derlenmiştir ve yatırım tavsiyesi içermemekte olup yazarın konuyla ilgili şahsi düşüncelerini yansıtmaz.

 

0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış...

YORUM BIRAKIN