SHIB, DOGE Birlikte Dalgalanıyor, Hacim Fırlıyor

 
SHIB, DOGE Birlikte Dalgalanıyor, Hacim Fırlıyor

Bu haftanın başlarında, resmi Shib hesabı benzer bir teaser paylaştı ve “Ryoshi .....”. Bu, Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto'nun kaderini kopyalamaya karar veren Shiba Inu'nun gizemli bir kurucusu. Ryoshi tüm sosyal medya yayınlarını kaldırdı ve radardan çıkarak kendisinin önemli olmadığını ama Shiba'nın önemli olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz hafta boyunca Shiba Inu, Santiment tarafından paylaşılan verilere göre yedi gün içinde etkileyici bir artı yüzde 16 artış gösterdi. Bu yükselişte SHIB, Elon Musk'un Twitter ile satın alma anlaşmasını sonuçlandırdığı haberiyle geçen hafta neredeyse yüzde 50 yükselen önde gelen meme coin Doge'u takip etti.

Coinmarketcap'e göre, basın zamanında SHIB 0.0000126 dolardan el değiştiriyor ve son 24 saatte yüzde 17.40 artış gösteriyor.

Dogecoin Fiyatı, Twitter Sayesinde Arttıkça Arttı!

Bugün, DOGE ordusundaki birçok kişinin inandığı gibi, Twitter'ın en popüler meme coini ve potansiyel kriptosu neredeyse yüzde 30 oranında fırladı.

Bu, Tesla patronunun son tweet'lerinden birinde belirttiği gibi Twitter'ı “insanlığa olan sevgisinden” devraldığını resmi olarak duyurmasının ardından ikinci gün oldu.

Artık pek çok kişi, centibillionaire Musk'un Dogecoin'i Twitter'ın para birimi veya David Gokhshtein ve Cardano'nun kurucusu Charles Hoskinson gibi etkileyiciler de dahil olmak üzere ödeme / devrilme seçeneklerinden en az biri yapacağına inanıyor.

Cuma günü Hoskinson, Musk'un nihayet sosyal medya platformunu satın almasıyla, doge'nin bir şekilde Twitter ile birleştirilme olasılığının gerçek olduğuna inandığını tweetledi

Dahası Charles, Doge'nin Cardano'nun bir yan zinciri olması gerektiğini düşündüğünü söyledi. Ücretsiz bir geçiş yapmayı teklif etti ve hatta akıllı sözleşmeler ekleyeceğini söyledi.

Dogecoin'i entegre etme fırsatına gelince, bu yılın başlarında Musk, Twitter yönetim kuruluna katılmaya davet edildiğinde, Twitter Blue abonelikleri için bir ödeme seçeneği olarak DOGE'Yİ eklemeyi önerdi.

DOGE ordusu o zamandan beri Musk'un mikroblog platformunu satın almasını dört gözle bekliyor. Sonunda bu hafta 44 milyar dolarlık bedelin ödenmesinden sonra oldu.

DOGE'nin fiyatı, Santiment verilerine göre son 7 günde  44'lük bir yükseliş gördü. Shib'in yükselişi Dogecoin'in yükselişinin yarısından daha az olmasına rağmen, analitik platformu “Shiba Inu tarihsel olarak Dogecoin yükselişlerini takip etti".

 CoinMarketCap (CMC) verilerine göre, SHIB de benzer şekilde Doge'nin yükselişinin geçen yıl Nisan ve Mayıs aylarında takip etti. Aynı hareket neredeyse Ekim ayında da oldu. 2021 de — Dogecoin kabaca %40 fiyat artışı görürken, Shiba Inu'nun fiyatı bir aydan kısa bir sürede 11 kattan fazla fırladı. Veriler, köpek temalı memecoinlerin her ikisinin de günlük işlem hacmi açısından büyük bir yükseliş gördüğünü gösteriyor. Ekim ayının başında. 24 Aralık'ta SHIB ve Doge'nin işlem hacimleri sırasıyla yaklaşık 120 milyon dolar ve 201 milyon dolardı.

Sonuç olarak, bu yükselişler ile birlikte, Santiment verilerine göre, ilk iki memecoinin günlük işlem hacmi yazım sırasında 810 milyon dolar ve 3,2 milyar dolar civarında. CMC'YE göre Dogecoin şu anda son 24 saatte% 7,5 artışla 0,0865 dolar civarında işlem görüyor. Benzer şekilde, Shiba Inu son 24 saatte %9,3'lük bir artış gördü ve yazma sırasında CMC verileri başına yaklaşık 0,000012 dolardan işlem görüyor.

Dogecoin Rakibi Shiba Inu (SHIB) Neden Geçen Hafta %16 Arttı

Shiba Inu, takip eden yedi gün içinde %16.10 artışla 0.00001151 $ 'a yükseliyor. Meme kriptosundaki yükselişin zamanlaması, Elon Musk'un Twitter satın alımıyla yüksek oranda ilişkili görünüyor ve muhtemelen rakip kripto para birimi Dogecoin'e sempati duyuyor.

Peki neler oluyor?

Dogecoin'e en aşina olan tüccarlar ve yatırımcılar, kripto para biriminin fiyat hareketinin, Elon Musk'un tweetleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere ünlülerin etkisiyle ne kadar ilişkili olduğunu çok iyi biliyorlar.

Benzinga ekibimize göre, Tesla CEO'su Elon Musk'un Twitter'ı satın alma anlaşmasının Cuma günü kapanacağı haberinin ardından Dogecoin'deki duyarlılık yükselişe geçiyor.

Dogecoin boğası olan Musk, Dogecoin'i potansiyel bir Twitter cüzdanı için varsayılan para birimi yapmayı ima etti.

Musk, bugün kesinleşen bir anlaşmada Twitter'ı 44 milyar dolara kaptı. Musk, Twitter CEO'su rolünü üstlenmeyi ve yaşam yasaklarını tersine çevirmeyi planlıyor, Bloomberg'e konuya aşina bir kişiye atıfta bulunduğunu bildirdi. Ara dönemde CEO olarak kalabilir, ancak rapora göre uzun vadede rolünden vazgeçmesi muhtemeldir.

Musk, Twitter'ın CEO'su Parag Agrawal'ı ve Mali İşler Müdürü Ned Segal'i ve hukuk işleri ve politika şefi Vijaya Gadde'yi sonlandırdığını bildirdi.

Benzinga Pro'nun verilerine göre, Shiba Inu, daha geniş bir kripto piyasası geri çekilmesinin ardından takip eden yılda %85 daha düşük.

Yukarıda okumuş olduğunuz makale bir dizi çevrimiçi kaynaktan derlenmiştir ve yatırım tavsiyesi içermez.

 

0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış...

YORUM BIRAKIN