Piyasa Rahatlatıcı Bir Ralli Görüyor!

 
Piyasa Rahatlatıcı Bir Ralli Görüyor!

Bitcoin Ekim ayında hafifçe 20,691.74 dolara yükseldi. 27, veri firması Coingecko'ya göre. Ethereum blok zincirinin yerel para birimi olan Ether %1 artışla 1.568.68 $ 'a, dogecoin ise % 3.2 artışla 0.078233 $ 'a yükseldi.

Kripto para birimi fiyatları, çift haneli kazançlar kaydeden bir sayı ile daha da yükselebilir.

Finder'ın kripto para birimi uzmanı Billy Endres, "Kripto piyasası son 48 saat içinde çok ihtiyaç duyulan bir rahatlama mitingine tanık oldu, birçok büyük kripto çift haneli kazançlar kaydetti ve toplam piyasa değeri nihayet 1 trilyon doların üzerine çıktı" dedi.

"Ethereum, bir aylık işlem aralığından çıktıktan sonra, 1,500 $ 'da önemli bir psikolojik direnç bölgesini yeniden test ettikten sonra yolu açtı."

Kripto Değişimlerinde Piyasa Duyarlılığı

Endres, daha geniş pazardaki toparlanmanın muhtemelen ABD Doları Döviz Endeksindeki önemli bir düzeltmeden kaynaklandığını ve bunun da yaklaşık iki on yılın en yüksek seviyesi olan 115 dolar civarında direnci reddettiğini söyledi. Geçtiğimiz hafta ABD Doları Endeksi %3'ten fazla düştü.

Endres, "Zayıflayan bir dolar, ABD Doları ile eşleştirilmiş tüm kripto para birimleri de dahil olmak üzere, kendisine karşı işlem gören varlıklar için daha yüksek bir satın alma gücüne eşittir" dedi.

"Dolar düşmeye devam ederse, yatırımcılar geçen yıl dolar üzerinden elde ettikleri karlarını dijital para birimleri ve geleneksel hisse senetleri de dahil olmak üzere daha çeşitlendirilmiş bir portföy lehine takas etmeye çalışabilirler."

Bitcoin'in 20.000 $ 'lık kilit destek bölgesinin ve ethereum'un 1.500 $ 'ın üzerinde kalması durumunda, "kripto pazarının geri kalanı muhtemelen yükseliş eğiliminde kalacak."

Endres, "Piyasa duyarlılığındaki bu değişim, olumlu bir kripto eğilimine ve 2023'e kadar potansiyel bir boğa koşusuna yol açan katalizör olabilir" dedi.

Bu ayın başlarında, Finansal İstikrar Gözetim Konseyi, kripto para birimiyle ilgili endişelerini özetleyen bir rapor yayınladı. 

CloudTree Ventures'ın yönetici ortağı Winston Ma, raporun "dijital varlıklarla ilgili Biden Yürütme Kararına yanıt olarak ABD mali düzenleyicileri tarafından şimdiye kadar yayınlanan diğer raporlardan oldukça farklı olduğunu söyledi."

"Çünkü FSOC raporu, Kongre ve düzenleyicilerin bundan sonra ne yapmaları gerektiğine dair bir dizi özel politika önerisi içeriyordu."

Fikir Birliği Eksikliği

Blockchain ve Web3: Metaverse'in Kripto Para Birimi, Mahremiyet ve Güvenlik Temellerini Oluşturma kitabının yazarı Ma, "Ancak FSOC, raporunun neredeyse yalnızca kripto para birimi faaliyetlerinin finansal istikrar risklerine odaklandığı için kripto para birimi faaliyetlerini desteklemekten daha şüpheci görünüyor" dedi."

Ayrıca, FSOC'NİN kriptoasset faaliyetlerinin Kongre tarafından oluşturulan federal bir düzenleyici çerçeveye tabi olması gerektiğine güçlü bir şekilde inandığını söyledi.

Ma, "Özellikle, FSOC raporu, menkul kıymet olmayan kripto varlıklar için spot piyasanın sınırlı doğrudan federal gözetiminin altını çizdi ve bu aynı zamanda ABD mali düzenleyicileri arasında devam eden fikir birliği ve çim savaşları eksikliğini ortaya koyuyor" dedi.

Bu arada, göçmenlik ve vergi danışmanı Lesperance & Associates'in yönetici ortağı David Lesperance, yeni İNGİLTERE başbakanı Rishi Sunak'ın “Bitcoin Bro" ile "İngiliz milletvekillerinin ipuçlarını aldıklarını ve kripto varlıklarını düzenlenmiş finansal araçlar ve ürünler olarak tanıma lehinde oy kullandıklarını" öne sürdü."

İNGİLTERE hazine mali sekreteri ve Londra şehir bakanı Andrew Griffith yaptığı açıklamada, "buradaki madde [kriptoyu] diğer finansal varlık türleri gibi ele almak ve onları tercih etmemek, aynı zamanda ilk kez düzenleme kapsamına alacak.”

Lesperance, "Parlamento daha sonra büyük ölçüde önerilen mevzuattaki şifreli değişikliklerin sürdürülmesi lehine oy kullandı" dedi.

Ve son olarak, Terraform Labs'ın kurucu ortağı “Dünyanın neresinde Do Kwon var” destanının devam etmesinin bir başka dönüş daha aldığını söyledi. Yaklaşık 4.400 kripto yatırımcıdan oluşan bir dernek olan UST Restitution Group'un bir üyesi, şahsen Dubai'ye uçtuğunu söyledi.

Lesperance, "Kang Hyung-suk'un kripto para birimlerine olan inancı, eskiden Seul'de çalıştığı Do Kwon'un kripto para operatörü Terraform Labs'ın 40 milyar dolarlık çöküşüyle paramparça oldu" dedi.

Kwon, bu baharda milyarlarca yatırımcı holdingini yok eden Terra-Luna algoritmik sabit paraların dramatik çöküşünü denetledi.

Güney Koreli savcılar bu ay Singapur'dan çıkıp Dubai'ye geçtikten sonra açıklanmayan bir yerde olduğunu doğruladılar. Kwon, nerede olduğunu açıklamayarak kendini koruduğunu söyledi.

Lesperance, "Yatırımcılar terraUSD ve luna madeni paralarının çöküşünün neden olduğu yıkıcı kayıplardan kurtulmaya çalıştıkça Kwon için uluslararası insan avı ısınıyor" dedi.      

Yukarıda okumuş olduğunuz makale bir dizi çevrimiçi kaynaktan derlenmiştir ve herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez. 

 

0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış...

YORUM BIRAKIN