Kripto Dünyası Fed'in Zam Kararı İçin Hazırlanırken Bitcoin Balinaları Son 24 Saatte 3.12 Milyar Dolar BTC Satın Aldı

 
Kripto Dünyası Fed'in Zam Kararı İçin Hazırlanırken Bitcoin Balinaları Son 24 Saatte 3.12 Milyar Dolar BTC Satın Aldı

Bitcoin, Çarşamba günkü Federal Rezerv faiz oranındaki artışın etkisini hemen hissetti ve yukarı yönlü çekiş kazanamadı. Diğer makroekonomik değişkenler de Ethereum ve diğer önemli kripto para birimleri de dahil olmak üzere dünyanın önde gelen kripto para birimlerinin düşüşüne katkıda bulundu.

Bitcoin, ABD merkez Bankası'nın açıklamasının ardından kritik $ 19,000 tutamağındaki hakimiyetini kaybetti. Coingecko'nun verilerine göre, bu yazı itibariyle BTC son yedi günde %5,5 düşüşle 18,950 dolardan işlem görüyor.

Bu durum geliştikçe, bir balina izleyicisi, balinaların dipten satın aldığını gösteren birçok BTC biriktirme işlemi gözlemledi.

Bitcoin Balinaları Harakete Geçiyor, Dipten Satın Alım Başladı

Whale Alert'e göre, son 24 saat içinde kripto para birimi değişimlerinden bilinmeyen cüzdanlara 166.000'den fazla Bitcoin aktarıldı. Kayıtlı tüm işlemlerin toplam tutarı 3,12 milyar doları aşıyor.

BTC'DE $ 40,754,647 içeren bir kripto para cüzdanı fonları Coinbase'e gönderirken, bir Bitcoin balinası $ 26,447,771 değerinde Bitcoin'i borsadan uzaklaştırdı.

Bildirilen BTC transfer işlemlerinin çoğunluğu 9.500'den fazla Bitcoin içermektedir. Bununla birlikte, balina işlemlerinin çoğunluğu Huobi kripto para birimi değişiminde gerçekleşmektedir.

Genellikle “kripto balina” ya da sadece “balina” olarak bilinen bir Bitcoin balinası, kripto para birimi topluluğunda büyük miktarlarda kripto para birimine sahip kişi veya kuruluşlara atıfta bulunmak için kullanılan bir kelimedir.

Bu "balinalar", Bitcoin'de en az 10 milyon dolara sahip olan ve yatırımlarını uzun süre tutmak istediklerinde borsalardan kripto para birimi gönderen yatırımcılardır.

Bir borsada büyük miktarda para tutmak, değişim cüzdanları kripto para birimi hırsızları için en çok istenen hedef olduğu için kayıp tehlikesini artırır.

Büyük Kripto Transferleri Genellikle Düşüş Sinyalleridir

Wu Blockchain tarafından yayınlanan bir rapora göre, geçtiğimiz birkaç saat içinde Binance'teki Huobi cüzdanından 43.000'den fazla BTC'nin aktarıldığı bildirildi. Toplam çıkışın yaklaşık 820 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

Kripto para borsası Huobi bu mega işlemlere cevap verdi. Kullanıcıların düzenli para çekme davranışlarının fonların iç hareketine neden olduğu öne sürülmüştür.

Huobi ayrıca 99.999.000.000 usdt'nin tanımlanamayan bir cüzdana transferini içeren başka bir balina Uyarısı işlemi bildirdi. bunları dahili metin olarak belirledi. Metnin başlatılmasından kullanıcının para çekme işlemi sorumluydu.

Kripto para biriminin cüzdanlardan borsalara aktarılması genellikle olumsuz bir işarettir. Balinalar kriptoyu bir borsaya taşıdıklarında, genellikle likidite arayışı içindedirler.

Yatırımcının kriptolarını Coinbase'de saklama niyetinde olması pek olası görünmüyor, çünkü bir borsada büyük miktarlarda kripto depolamakla ilgili güvenlik endişeleri, bu varlıkların bir donanım cüzdanında saklanmasıyla ilişkili olanlardan daha büyük bir sorun. Bu Bitcoin balinası kripto kaynaklarını satması veya alternatif kripto varlıkları için takas etmeyi planladığı tahmin ediliyor.

Yukarıda okumuş olduğunuz makalenin bütün bulguları biz dizi çevrimiçi kaynaktan derlenmiş olup yatırım tavsiyesi içermemektedir.

 

0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış...

YORUM BIRAKIN