Kasım 2022'de Kaçınmanız Gereken 3 Kripto Para Birimi

 
Kasım 2022'de Kaçınmanız Gereken 3 Kripto Para Birimi

Birçok proje beklentileri karşılayamadı. Bu nedenle, değer ve fayda gösterene kadar bu belirteçlerden kaçınılması gerekir.

CoinMarketCap analizlerine göre 21.600'den fazla dijital para biriminin toplam değeri, Kasım 2021'in ikinci haftasında yaklaşık 3 trilyon dolara ulaştığından bu yana 1 trilyon doların altına düştü. Muhtemelen, beklentileri karşılayamayan bir dizi dijital para projesinden sorumlu tutulabilir.

Kripto para birimlerinin henüz emekleme aşamasında olmasına ve sürekli evrim geçirmesine rağmen, bazı projeler ve bağlı madeni paralar açıkça kötü haber belirtisidir. İşte Kasım ayında kaçınmanız gereken üç popüler kripto para biriminin bir listesi.

ApeCoin (APE)

ApeCoin, Yuga Labs tarafından oluşturulan bir kripto para birimidir. Aynı şirket bize Sıkılmış Maymun Yat Kulübü nft'leri ve yan ürünü Mutant Maymunlar'ı da getirdi. ApeCoin DAO bu kripto para birimini yönetiyor.

Apecoin piyasaya sürüldüğünde kripto piyasasını fırtınaya soktu. Bu ERC-20 jetonu, sahiplerine maymun ekosistemi içinde özel bir yer verir. ApeCoin sahiplerinin ApeCoin dao'ya katılmasına izin veren bir ekosistem yönetişim belirtecidir. Kullanıcılar bu belirteci kullanarak oyunlara, ürünlere, etkinliklere ve hizmetlere erişebilir.

$ APE, tüm zamanların en yüksek seviyesinden değerinin yaklaşık %80'ini kaybetti. NFT Piyasası güç kaybetti ve ApeCoin somut değer ve fayda gösterene kadar satın almaya değmez.

APECoin Fiyat Grafiği

Axie (AXS)

AXS, oyuncuların evcil hayvanları için savaştığı, toplandığı ve dijital bir imparatorluk kurduğu blockchain tabanlı bir oyun olan Axie Infinity'ye güç veren bir Ethereum belirtecidir. AXS sahipleri, jetonlarını yatırdıkları, oyunu oynadıkları ve kritik yönetişim kararlarında oy kullandıkları için ödüller kazanabilirler.

Axie Infinity, kullanıcıların değiştirilemez belirteçler (NFT'LER) kullanarak kendi Eksenlerine sahip olmalarını sağlayarak kendini farklılaştırır. Onlarca yıldır, kişisel bilgisayar ve konsol oyunları geliştiricileri, tüm oyun içi icatların sahipliğini elinde tuttu. Blockchain tabanlı oyunlar, oyunculara yarattıklarının sahipliğini ve onlardan para kazanma yeteneği vererek tüm bunlarda devrim yaratma sözü verdi.

Ancak, göre TokenTerminal.com Axie Infinity, Kasım ayına kadar son 180 günde yalnızca 1,6 milyon dolarlık protokol DApp geliri elde etti. 2, 2022. Kripto Araştırmasına göre Axie Infinity'nin geliri Ocak 2022'de 126,5 milyon dolardan Haziran 2022'ye kadar 3,2 milyon dolara düştü.

Bunun üzerine, ticarete konu bir araç veya servet deposu olarak NFT'LERE olan ilgi neredeyse ortadan kalktı. Bloomberg verileri, aylık NFT işlem hacminin Ocak 2022'de 17,2 milyar dolardan Eylül 2022'de 466,9 milyon dolara düştüğünü gösteriyor. Takip edenler için bu %97'lik bir düşüş. Ayrıca NFT karakter sahipliği ve NFT marketplace işlemlerine dayanan oyun odaklı bir firma için büyük bir gerileme.

AXS Fiyat Grafiği

Shiba Inu (SHIB)

 Shiba Inu, tarihteki yatırım yapılabilir bir varlık için tek yıllık en yüksek artışı sağlamakla ünlüdür. SHIB sahipleri Ekim ayına kadar %121.000.000'den fazla kazanç gördü. 27 Ocak 2021'de SHIB madeni para başına 0.000000000073 ABD Doları başlangıç değerinden. 1, 2021. Shiba Inu nihayet 2021'i geri çekilmenin ardından kabaca% 46.000.000'lik bir kazançla tamamladı. Bir şey olursa, dijital para birimi, kripto endüstrisinde kayıp korkusu (FOMO) yatırımının ne kadar etkili olabileceğini göstermiştir.

Bununla birlikte, Shiba Inu, 21.600'den fazla kripto para birimi projesi (ve sayımı) arasında öne çıkmak için gereken rekabet avantajlarından ve ayrımdan yoksundur. Shiba Inu temel olarak Ethereum platformunda bir ERC-20 belirtecidir. Ethereum, DApp geliştiricileri için popüler bir seçim olsa da, popülaritesi biraz yavaş işlem süreleri ve yüksek işlem maliyetleri ile sonuçlandı.

SHIB ayrıca popüler bir ödeme para birimi değildir. Twitter'da yarattığı yutturmacaya rağmen, Shiba Inu'nun Cryptwerk'e olan tüccar sayısı bu yıl sabit kaldı (Kasım 2022 itibariyle 659).

Bunun nedeni, büyük olasılıkla SHIB tokenlerinin geçen yıl değerlerinin %91'ine kadar kaybetmesi ve işletmelerin bu kadar yüksek oynaklığı kabul etmekte tereddüt etmeleridir.

Shiba Inu'nun yaratıcıları blockchain tabanlı oyunlar geliştirmeye çalışsalar da, nft'lerin ve blockchain tabanlı oyunların popülaritesi zirveye ulaşmış görünüyor. Shib 2021'de önemli ilerlemelere iten yutturmaca basitçe çoğaltılamaz. Kısacası Shib uzun vadeden ziyade kısa süreli kar getiren coinler arasındadır ve uzun vade beklentinizi karşılamayabilir.

 

Shiba Inu Fiyat Grafiği

Yazar tarafından ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal, yatırım veya başka bir tavsiye teşkil etmez.

 

0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış...

YORUM BIRAKIN