Fiyat analizi BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE,DOT, MATIC, SHIB

 
Fiyat analizi BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE,DOT, MATIC, SHIB

Bitcoin ve çoğu altcoin, 13 Ekim'deki TÜFE baskısının ardından volatilitede bir artışa tanık olacak gibi görünüyor.

Amerika Birleşik Devletleri Federal Rezervi, enflasyonu düşürmek amacıyla agresif bir şekilde faiz artırıyor ve bu da ABD hisse senedi piyasalarını baskı altında tutuyor. Yatırımcılar, enflasyonun erken belirtileri için enflasyon rakamlarını yakından izliyorlar, ancak boşuna.

Toptan satış fiyatları Eylül ayında %0,4 artarak Dow Jones'un %0,2'lik kazanç tahminini aştı. Bu, enflasyonun Fed'in parasal sıkılaştırmasına henüz cevap vermediğini gösteriyor. Tüm gözler şimdi Ekim ayında açıklanacak Tüketici Fiyat Endeksi verilerine sabitlenecek.

Hisse senedi yatırımcıları, rakamların açıklanmasının ardından volatilitenin artmasını bekleyebilir, ancak kripto yatırımcıları için bu tetikleyicinin Bitcoin için yeterli olup olmadığını tahmin etmek zordur.

BTC

Son birkaç gündür sıkıştığı 18.500 ila 24.500 dolar aralığından çıkma mücadelesi.

Bitcoin ve altcoinlerde trend hareketinin başladığına işaret edebilecek yukarı ve aşağı yöndeki kritik seviyeler nelerdir? Öğrenmek için en iyi 10 kripto para biriminin grafiklerini inceleyelim.

BTC/USDT

Bitcoin ilk destekten 18.843 $ 'dan sıçramaya çalışıyor, ancak rahatlama rallisinin 20 günlük üstel hareketli ortalamada (EMA) (19.482 $) bir duvara çarpması muhtemel. Eğer fiyat bu dirençten düşerse, ayıların mitinglerde satış yaptığını gösterir.


BTC / USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

18.843 doların altında bir kırılma ve kapanış fiyatı 18.125 ila 17.622 dolar destek bölgesine çekebilir. Boğaların bu bölgeyi tüm gücüyle savunması bekleniyor, çünkü bunu yapmazlarsa BTC / USDT çifti düşüş eğilimine devam edebilir. Parite daha sonra 15.800 dolara ve daha sonra 15.000 dolara düşebilir.

Boğalar için ilk rahatlama işareti düşüş trend çizgisinin üzerinde bir kırılma olacak ve parite 20.500 doların üzerine çıktıktan sonra toparlanma hız kazanabilir. Bu, olası bir ralli için 22.800 $ 'a zemin hazırlayabilir.

ETH/USDT

Ekim ayında simetrik üçgenin altına düştü, ancak bu olumlu bir işaret, boğaların düşüşü satın alması ve fiyatı Ekim ayında üçgene geri itmeye çalışıyor olmasıdır.


ETH / USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

20 Günlük EMA ($ 1,339) aşağı doğru eğimlidir ve göreceli güç endeksi (RSI) negatif bölgededir ve bu da ayıların kontrol altında olduğunu gösterir. Satıcılar 20 günlük ema'da toparlanmayı durdurmaya çalışacaklar.

Fiyat mevcut seviyeden veya 20 günlük ema'dan aşağı doğru döner ve 1,267 $ 'ın altına düşerse, aşağı hareketin yeniden başlamasını önerecektir. ETH / USDT çifti daha sonra $ 1,109 seviyesinde bir sonraki desteğe düşebilir.

Gücün ilk işareti bir kırılma olacak ve üçgenin üzerinde kapanacaktır. Bu, kanalın direniş hattına olası bir mitingin yolunu açabilir.

BNB/USDT

Ekim ayında bir Doji mum formasyonu oluştu. Boğalar ve ayılar arasında kararsızlık olduğunu gösteriyor. Alıcılar, destekten 266 $ 'dan bir toparlanma başlatmaya çalışıyorlar.


BNB / USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Sıçramanın hareketli ortalamalarda sert dirençle karşı karşıya kalması muhtemeldir. Fiyat mevcut seviyeden ya da hareketli ortalamalardan aşağı dönerse, BNB / USDT çifti 258 $ 'dan güçlü desteğe düşebilir. Boğaların bu seviyeyi güçlü bir şekilde savunması bekleniyor, çünkü bunun altında bir kırılma ve kapanma çifti 216 $ 'a düşürebilir.

Diğer bir olasılık ise fiyatın yükselmesi ve hareketli ortalamaların üzerine çıkmasıdır. Bu, 300 $ 'daki sert havai direnişe potansiyel bir ralli yolunu temizleyebilir.

XRP/ USDT

Ekim ayında 0,56 $ 'lık genel gider engelinin kaldırılamaması, kısa vadeli yatırımcılar tarafından kar rezervasyonunu çekmiş olabilir. Bu, fiyatı Ekim ayında 20 günlük ema'ya ($ 0.47) çekti.


XRP / USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Geri tepme 0.51 doların üzerine çıkamazsa, boğaların düşüşü bir satın alma fırsatı olarak görmediğini gösterecektir. Bu, 20 günlük ema'nın altında bir mola olasılığını artırabilir. Bu gerçekleşirse, satışlar yoğunlaşabilir ve XRP / USDT çifti 0.41 $ 'lık koparma seviyesine düşebilir. Boğaların bu seviyeyi güçlü bir şekilde savunması muhtemeldir.

Bu varsayımın aksine, eğer fiyat yükselir ve 0.51 doların üzerine çıkarsa, boğalar çifti tekrar 0.56 doların üzerine çıkarmaya çalışacaktır. Eğer bunu başarabilirlerse, parite 0.66 dolara yükselebilir.

ADA/USDT

Keskin bir şekilde geri döndü ve Ekim ayında 0.40 $ 'lık kritik desteğin altına düştü. Bunu Ekim ayında daha fazla satış izledi. 11, fiyatı 0.38 dolara çekti. 0.40 $ 'ın altındaki kırılma ve kapanış, düşüş trendinin bir sonraki ayağının başlangıcını işaret ediyor.


ADA / USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Alıcılar, fiyatı 0.40 $ 'lık arıza seviyesinin üzerine hızla iterek durumu kurtarma fırsatına sahipler. Bu agresif ayıları tuzağa düşürebilir ve ADA / USDT çifti 20 günlük ema'ya (0.42 $) yükselebilir.

Tersine, eğer fiyat 0.40 $ 'dan düşerse, ayıların seviyeyi dirence çevirdiğini gösterecektir. Bu, düşüş eğiliminin 0.33 $ 'daki bir sonraki büyük desteğe doğru devam etme ihtimalini artırabilir.

SOL/USDT

Ekim ayında hareketli ortalamaların üzerine çıktı. Fakat, bunun bir ayı tuzağı olduğu kanıtlandı. Fiyat hızla geriledi ve Ekim ayında 31.65 $ 'dan desteğin altına düştü.


SOL / USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Alıcılar düşüşü satın aldı ve fiyatı 31.65 $ 'lık arıza seviyesinin üzerine çıkarmaya çalışıyor. Bunu başarırlarsa, SOL / USDT çifti tekrar hareketli ortalamalara yükselecektir. Ayılar yine bu seviyedeki toparlanmayı durdurmaya çalışabilir.

Aşağı yönlü hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki RSI, ayıların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Desteğin 30 doların altında kırılması ve kapanması, hayati desteğe 26 dolardan düşme ihtimalini artırabilir.

Ekim ayında destek hattına yakın düştü. Bu, mum çubuğundaki uzun kuyruktan görüldüğü gibi boğalar tarafından alım yapılmasını çekti. Alıcılar, fiyatı Ekim ayında hareketli ortalamaların üzerine çıkarmaya çalışıyor.


DOGE / USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Başarılı olurlarsa, DOGE / USDT çifti 0.07 $ 'dan havai dirence yükselebilir. Bu seviye yine güçlü bir engel olarak hareket edebilir, ancak boğalar üstesinden gelirse, parite ivme kazanabilir ve 0.09 $ 'a doğru yükselebilir.

Alternatif olarak, fiyat hareketli ortalamalardan düşerse, ayıların rallilerde satmaya devam ettiğini gösterecektir. Bu, fiyatı tekrar 0.06 $ 'ın altındaki desteğe doğru çekebilir. Bu seviye yol açarsa, parite Haziran ayının en düşük seviyesini 0.05 $ 'a yakın tutabilir.

Ekim ayında 20 günlük Ema'nın ($ 6.40) üzerine çıktı. Ancak ayılar agresif bir şekilde daha yüksek seviyelerde satıldı. Bu, fiyatı 6.25 $ 'lık acil desteğin altına çekti.


DOT / USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Ayılar şimdi fiyatı kritik 6 $ seviyesine indirmeye çalışacak. Bu, boğaların savunması için önemli bir seviyedir, çünkü destek çatlarsa, DOT / USDT çifti düşüş trendinin yeniden başladığına işaret edebilir. Aşağı yönde bir sonraki destek 5.36 dolar.

20 Günlük EMA, yukarı yönde dikkat edilmesi gereken kısa vadeli direnç olmaya devam ediyor. Boğalar fiyatı bu engelin üzerine çıkarırsa, parite $ 6.64 ile 50 günlük basit hareketli ortalama (SMA) ($ 6.79) arasında havai bölgeye yükselebilir. Bu bölgenin üzerinde bir kırılma güçlü bir iyileşmeye yol açabilir.

Ekim ayında düşüş trend çizgisinin üzerinde kırılamadı. Ayıların seviyeyi canlılıkla savunmaya devam ettiğini gösteriyor. Bu, kısa vadeli tüccarlar tarafından kar rezervasyonunu çekmiş olabilir ve bu da fiyatı Ekim ayında 20 günlük ema'nın ($ 0.80) altına çekmiştir.


MATIC / USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Alıcılar düşüşü durdurmaya ve fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çekmeye çalışıyor. Bunu yaparlarsa, boğalar düşüş trend çizgisindeki havai engeli temizlemek için bir girişimde daha bulunabilirler. Bir direnç seviyesinin tekrar tekrar test edilmesi onu zayıflatma eğilimindedir.

Fiyat kırılırsa ve düşüş trend çizgisinin üzerinde kalırsa, MATIC / USDT çifti 0.94 $ 'a yükselmeye çalışabilir. Öte yandan, fiyat hareketli ortalamalardan veya düşüş trend çizgisinden düşerse, parite 0,75 $ 'a ve ardından 0,69 $'a düşebilir.

SHIB/USDT

Ekim ayında 20 günlük ema'dan ($ 0.000011) keskin bir şekilde geri döndü. 10 ve Ekim ayında $ 0.000010 seviyesinde acil desteğin altına düştü. Küçük bir pozitiflik, daha düşük seviyelerin satın almayı çekmesidir.


SHIB / USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

20 Günlük EMA aşağı doğru eğimlidir ve RSI negatif bölgededir, bu da ayılar için avantaj olduğunu gösterir. Mevcut toparlanma, 20 günlük ema'da tekrar güçlü satışlarla karşı karşıya kalabilir. Fiyat bu dirençten düşerse, 0.000010 $ 'ın altında bir kırılma olasılığı artar. SHIB / USDT çifti daha sonra 0.000007 $ 'a doğru düşüşe başlayabilir.

Bu düşüş görüşünü önlemek için, alıcılar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine itmek ve sürdürmek zorunda kalacaklar. Bu, 0.000014 $ 'a olası bir yükseliş için kapıları açabilir.

Yukarıda okumuş olduğunuz makale bir dizi çevrimiçi kaynaktan derlenmiştir ve yatırım tavsiyesi içermez.

 

0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış...

YORUM BIRAKIN