Fiyat analizi: BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, MATIC, AVAX - 2 Ağustos 2022

 
Fiyat analizi: BTC, ETH, BNB, XRP, ADA, SOL, DOGE, DOT, MATIC, AVAX - 2 Ağustos 2022

Bitcoin ve çoğu büyük altcoin direnci kıramadı ve birkaç günlük konsolidasyona işaret ediyor.

Temmuz ayındaki güçlü aylık kazançların ardından, Bitcoin (BTC) ve altcoinler yeni aya belirsiz bir fiyatla başladı. ABD hisse senedi piyasaları bile Ağustos ayına yumuşak bir giriş yaparak başladı.

Dip mi yaşanacak?

BofA Securities ABD hisse senedi ve nicel strateji başkanı Savita Subramanian yakın tarihli bir notta, hisse senedi piyasasının genellikle kazanç tahminlerinin revize edilmesinden sonra dibe vurduğunu, ancak bunun mevcut gerileme sırasında henüz gerçekleşmediğini söyledi.

Kripto alanındaki analistler, mevcut yükselişin bir ayı piyasası rallisi mi yoksa yeni bir boğa aşamasının başlangıcı mı olduğu konusunda bölünmüş durumdalar.

Günlük kripto para piyasası performansı.

Bununla birlikte, pozitif olarak yaşanan olaylardan birisi, dünyanın ilk Bitcoin spot fiyat borsa yatırım fonu (ETF), Purpose Bitcoin ETF'nin varlıklarına 2.600 Bitcoin eklemesidir. Yönetim altındaki toplam varlıklar tüm zamanların en yüksek seviyesinin oldukça altında kalsa da, son ekleme bazı kurumsal yatırımcıların dip avcılığına başlamış olabileceğinin bir işareti.

Bitcoin ve altcoinler daha düşük seviyelerde alıcı bulabilir mi? Öğrenmek için en iyi 10 kripto para biriminin tablolarını inceleyelim.

BTC/USDT

Boğalar, son birkaç gün içinde Bitcoin'i genel direncin üzerinde 24,276 doların üzerinde tutamadı ve bu da ayıların seviyeyi tüm güçleriyle savunduklarını gösteriyor.

BTC/USDT günlük grafiği.

Fiyat, güçlü bir destek görevi görmesi muhtemel olan 20 günlük üstel hareketli ortalamaya (EMA) (22.515 $) geri çekildi. Fiyat 20 günlük EMA'dan yükselirse, boğalar yine genel engeli aşmaya çalışacak.

Başarılı olurlarsa, BTC/USDT çifti ivme kazanabilir ve 28.171 dolara ralli mümkün. Artan 20 günlük EMA ve pozitif bölgedeki göreceli güç endeksi (RSI), alıcılar için avantaja işaret ediyor.

Bu olumlu görüş, fiyat 50 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) (21.310 $) altına düşerse kısa vadede geçersiz olabilir. Parite daha sonra boğaların savunması için önemli bir seviye olan destek hattına düşebilir.

ETH/USDT

Ether (ETH), boğalar ve ayılar arasında 1.700 dolarda önemli seviyeye yakın zorlu bir savaşa tanık oluyor. Boğalar, son dört gün içinde tekrar tekrar fiyatı bu seviyenin üzerine çıkarsa da yukarı hareketine devam edemediler.

ETH/USDT günlük grafiği.

Ayılar, fiyatı, dikkat edilmesi gereken önemli bir seviye olan 20 günlük EMA'ya (1.525 $) çekmeye çalışacak. Fiyat burada toparlanırsa, duyarlılığın olumluya döndüğünü ve Ethereum alıcılarının düşüşlerde alım yaptığını gösterir.

Bu, 1.700 $ ila 1.785 $ direnç bölgesinin üzerinde bir kırılma olasılığını artırabilir. Bu olursa, ETH/USDT çifti 2.000 dolara ve daha sonra 2.200 dolara yükselebilir.

Bir diğer yandan, fiyat 20 günlük EMA'nın altına düşerse, parite birkaç gün için 1.280 ile 1.785 dolar arasında gidip gelecektir.

BNB/USDT

BNB'nin toparlanması 300 dolarda güçlü bir dirençle karşı karşıya ancak geri çekilme, yükselişin devam etmesini bekledikleri için boğaların pozisyonlarını aceleyle kapatmadığını gösteriyor.

BNB/USDT günlük grafiği.

Boğalar bölgeyi 275 dolar ile 20 günlük EMA (264 dolar) arasında savunmaya çalışacak. Fiyat bu bölgeden geri dönerse, boğalar tekrar BNB/USDT çiftini 300 doların üzerine çıkarmaya çalışacak. Bunu başarırlarsa, parite yukarı doğru yükselişe 350 dolardan sert genel dirence doğru başlayabilir.

Bu olumlu görüş, fiyat 20 günlük EMA'nın altına düşerse kısa vadede geçersiz olabilir. Bu olursa, parite 50 günlük SMA'ya (240 $) düşebilir.

XRP/USDT

XRP fiyatı, 30 ve 31 Temmuz'da 0,39 dolarlık genel direncin üzerine çıktı ancak boğalar daha yüksek seviyeleri sürdüremedi. Bu, ayıların henüz pes etmediğini ve 0.39 $ seviyesini agresif bir şekilde savunmaya devam ettiğini gösteriyor.

XRP/USDT günlük grafiği.

Yavaş yavaş yükselen 20 günlük EMA (0,36 $) ve pozitif bölgedeki RSI, alıcılar için hafif bir avantaja işaret ediyor. Fiyat 20 günlük EMA'dan geri dönerse, 0,39 ila 0,41 dolar arasında genel alanın üzerinde bir ralli olasılığını artıracaktır. Bu olursa, XRP/USDT çifti 0,48 dolara yükselebilir.

Diğer bir yandan, fiyat 20 günlük EMA'nın altına düşerse, paritenin birkaç gün daha bu aralığa bağlı kalmasını bekledikleri için XRP alıcılarının daha fazla kar edebilmek için beklemede olduklarını gösterir. 50 günlük SMA'nın (0,34 $) altına bir kırılma, 0,30 $'a düşüş için kapıları açabilir.

ADA/USDT

Cardano (ADA), 30 Temmuz'da genel dirençten 0,55 $'dan geri döndü ve ayıların boğaların yoluna devam etmesine izin verecek havasında olmadığını belirtti.

ADA/USDT günlük grafiği.

Fiyat hareketli ortalamaların altına düşerse, ADA/USDT çifti 0,45 dolara düşebilir. Böyle bir hareket, paritenin birkaç gün daha 0,40 ila 0,55 dolar arasındaki geniş aralıkta sıkışıp kalabileceğini düşündürebilir.

Öte yandan, eğer fiyat hareketli ortalamalardan geri dönerse, boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösterecektir. Boğalar daha sonra bir kez daha ADA/USDT çiftini 0,55 doların üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, parite 0,63 dolara ve daha sonra 0,70 dolara yükselebilir.

SOL/USDT

Ayılar, boğaların Solana'yı (SOL) 30 Temmuz'da 48 $'dan genel direncin üzerine itme girişimini engelledi.

SOL/USDT günlük grafiği.

Fiyat 20 günlük EMA'dan geri dönerse, boğalar SOL/USDT çiftini genel direncin üzerine itmek için bir girişimde daha bulunacak. Başarılı olurlarsa, parite 71 dolarlık hedefi olan yükselen üçgen formasyonunu tamamlayacak.

Alternatif olarak, fiyat 20 günlük EMA'nın altına düşerse, SOL/USDT çifti üçgenin destek hattına meydan okuyabilir. Bu seviye yol verirse, yükseliş reddedilecektir. Bu, 30 dolara düşüş için kapıları açabilir.

DOGE/USDT

Boğalar, Dogecoin'i (DOGE) 0,08 dolardan genel direncin üzerine çıkarmaya çalıştı ancak ayıların başka planları vardı. Yüksek seviyelerde sattılar ve fiyatı hareketli ortalamalara doğru geri çektiler.

DOGE/USDT günlük grafiği.

Fiyat düşmeye devam edip hareketli ortalamaların altına düşerse, trend çizgisi çökme tehlikesiyle karşı karşıya olabilir. Bu olursa, gelişen yükselen üçgen formasyonu geçersiz olacaktır. Bu, avantajı ayılar lehine çevirebilir.

Diğer bir yandan, eğer fiyat hareketli ortalamalardan geri dönerse, boğaların daha düşük seviyelerden alım yapmaya devam ettiğini gösterir. Boğalar daha sonra DOGE/USDT çiftini 0,08 doların üzerine çıkarmaya ve 0,10 dolara yeni bir yukarı hareket başlatmaya çalışacak.

DOT/USDT

Polkadot (DOT), 31 Temmuz'da 8.50$'lık genel direncin üzerinde kırıldı ve kapandı ancak mum çubuğundaki uzun görünüm daha yüksek seviyelerde satış gösteriyor. Ayılar, fiyatı koparma seviyesinin altına çekerek agresif boğaları tuzağa düşürmeye çalışıyor.

DOT/USDT günlük grafik. Kaynak: TradingView

Başarılı olurlarsa, DOT/USDT çifti 20 günlük EMA'ya (7.64$) düşebilir. Bu, göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviye çünkü bunun altında bir kırılma ve kapanış, paritenin kalış süresini birkaç gün daha 6 ile 8,50 dolar arasında uzatabileceğini gösteriyor.

Alternatif olarak, fiyat mevcut seviyeden veya 20 günlük EMA'dan yükselirse, boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösterir. Bu, 10 dolarlık seviyeye ve ardından 10.80 dolara bir ralli olasılığını artırabilir.

MATIC/USDT

Alıcılar, 31 Temmuz'da Polygon (MATIC) direncin üzerine itti, ancak mum çubuğundaki uzun görünüm, daha yüksek seviyelerde agresif satış gösteriyor.

MATIC/USDT günlük grafiği.

Ayılar, fiyatı güçlü bir destek görevi görmesi muhtemel olan 20 günlük EMA'ya (0,82 $) çekmeye çalışacak. Fiyat bu seviyeden geri dönerse, boğaların düşüşlerde satın almaya devam ettiğini gösterir. Bu, 1 doların üzerinde bir kırılma olasılığını artırabilir. Bu olursa, MATIC/USDT çifti 1.26 dolara yükselebilir.

RSI, yükseliş momentumunun zayıflayabileceğini gösteren negatif bir ayrılma oluşturmanın ilk işaretlerini gösteriyor. Ayılar fiyatı 20 günlük EMA'nın altına düşürürse, MATIC/USDT çifti 0,75 dolara düşebilir. Bu seviyeden bir sıçrama, paritenin birkaç gün boyunca 0,75 ile 1 dolar arasında gidip geleceğini gösterebilir.

AVAX/USDT

Avalanche (AVAX), 30 Temmuz'da genel dirençten 26.38 $'a düştü ve ayıların seviyeyi canlı bir şekilde savunmaya devam ettiğini gösteriyor.

AVAX/USDT günlük grafiği.

Ayılar, fiyatı 20 günlük EMA'nın (22,55 $) altına düşürmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, AVAX/USDT çifti, destek çizgisinin hemen üzerinde yer alan 50 günlük SMA'ya (19.73 $) düşebilir. Bu desteğin altında bir kırılma ve kapanış, ayıların tekrar kontrol altına alındığını gösterebilir.

Diğer yandan, fiyat hareketli ortalamalardan geri dönerse, boğaların düşüşlerde satın almaya devam ettiğini gösterecektir. Boğalar daha sonra genel engeli 26.38 dolardan aşmak için başka bir girişimde bulunacak ve yeni yukarı hareketi 33 dolara ve ardından 38 dolara başlatacak.

Piyasa verileri HitBTC borsası tarafından sağlanmaktadır.

(NOT: Okumuş olduğunuz makale yazarın şahsi düşüncelerini içermekte olup herhangi bir yatırım tavsiyesi içermemektedir.)

 

0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış...

YORUM BIRAKIN