ETH Birleşmesinin Sonuçları Neler Oldu?

 
ETH Birleşmesinin Sonuçları Neler Oldu?

Ethereum (ETH) resmi olarak Proof-of-Work'ten Proof-of-Stake'e geçti. Ethereum Birleştirme olarak da bilinen bu anahtarın ağın enerji tüketimini% 99 oranında azaltması bekleniyor.

Tamamlanmasının ardından Ethereum (ETH) ve Ravencoin (RVN) fiyat oynaklığını sürdürüyor. Bu geçişten sonra Ethereum'un geleceği belirsizliğini koruyor ve yatırımcıları uzun vadeli uygulanabilirliği konusunda sorgulamaya bırakıyor.

Pazar, Cuma günü gece yarısı pdt'de gerçekleşen% 100 fiyat artışını açıkladıktan sonra satış öncesi ve 2. Aşamada olan Hideaways'e (HDWY) dönüyor.

Ethereum (ETH) 1,500 doların Altına Düştü

Ethereum (ETH) 1,500 dolar seviyesinde bulunan önemli bir destek hattına yeni düşmüştü. Basın zamanında, madeni para gün içinde% 5,05 düşüşle 1,498.00 $ seviyesinde işlem görüyor. Son dönemde yaşanan göçük bir önceki hafta elde edilen tüm kazanımları silerken, fiyat son 7 günde% 9,15 düşüş gösterdi.

Ethereum'un Hissesini Kanıtlamaya geçişinin şüpheli geleceği, oynaklığı belirteç fiyatına ve ekosistemi üzerine inşa edilen diğer tüm projelere yönlendiriyor.

Ethereum'un rsı'sı, 61.24'ten 42.02'ye düşmüş bir model tersine döndüğünü gösteriyor. Analistler, satış çizgisinin bu seviyeden çıkmayacağı ve önümüzdeki günlerde daha fazla yatırımcının varlıklarını satmasını bekleyebileceğimiz konusunda uyardılar.

İşlem hacmi bir önceki güne göre 5,92 milyar dolara yükseldi. Tüccarlar, artan oynaklık göz önüne alındığında, günlük işlemlerden kar elde etme şansını yakalıyorlar.

Alıcılar 1.500 $ seviyesinde destek sağlayamazsa fiyatın 1.403.05 $ 'a düşmesini bekliyoruz.

Peki Ethereum Madencilerine Neler Oldu? Birleştirme Sonrası Nereye Göç Ettiler?

Ethereum, proof of stake konsensüsüne başarılı bir şekilde geçtiğinde, madenciler alternatif seçenekler aramak zorunda kaldılar. Ethereum geliştiricileri uzun zamandır madencilerin Ethereum Classic gibi diğer iş kanıtı projelerine geçmelerini önermişti. Birleşmeden önce, iş kanıtı temelli blockchain ağları etrafında makul bir sosyal aktivite vardı. Öte yandan, Beyaz Saray'ın enerji kullanımıyla ilgili bir raporu, ABD hükümetinin aşırı enerji kullanımına bağlı madenciliği kısıtlamak zorunda kalacağını belirtti.

Raporda, kripto madenciliğine, özellikle de enerji verimsiz yoluna bir sınır veya yasak getirilmesi önerildi. Beyaz Saray, iş kanıtı yöntemi gibi yüksek enerji yoğunluğu konsensüs mekanizmaları üzerindeki kısıtlamalarından bahsetti.

Ethereum Madencileri Bu Kripto Para Birimlerine Göç Ediyor

Ethereum'un yeni konsensüs mekanizmasına geçmesinin ardından madenciler birkaç projeye daha geçti. Madenciler büyük ölçüde sadece birkaç blok zincirine bağımlıdır — Ethereum Classic, Ergo ve Ravencoin. Bir Forbes raporuna göre, bu projeler madencilik yetenekleri ve ödülleri göz önüne alındığında oldukça daha iyi seçeneklerdir. Bu nedenle, Birleşmenin başarıyla tamamlandığı gün, bu kripto para birimleri hashrate'de büyük bir artış gördü. Hash oranı, kripto para birimlerinin işlemleri mayınlamak ve işlemek için kullandığı toplam hesaplama gücüdür. Bu, blockchain ağındaki madenciliğin hızını gösterir.

Madenci Karları Düşüyor

Madencilerin karları azalınca doğal olarak kripto para piyasası negatif etkileniyor. Ethereum Classic, Ravencoin ve Ergo hashratları, 17 Eylül'de Ethereum Birleştirme işleminin tamamlanmasının ardından sırasıyla% 124,% 98 ve% 146 arttı. Bununla birlikte, bu ağlardaki madencilik yetenekleri, Ethereum'un Birleşmeden önce sunduklarının yalnızca bir kısmını desteklemektedir. Birleşmeden önce Ethereum için hashrate 867 (TH / s) civarındayken, bu üç ağ bunun sadece% 28'ini sunuyor. Morover, bu ağlardaki madenci trafiğinin artmasıyla birlikte, Birleşme öncesi seviyelere kıyasla karlar azaldı.

Bu arada, Ethereum Classic'in (ETC) fiyatı Birleşmeden sonra düştü ve o zamandan beri toparlanamadı. Fiyat izleme platformu Coinmarketcap'e göre, ETC fiyatı son 24 saatte% 1.13 düşüşle 34.21 $ seviyesinde bulunuyor. Aynı şey, Birleştirme sonrası seviyelerde dalgalanmaya devam eden Ethereum (ETH) için de geçerlidir. Bu yazının yazıldığı tarihte, ETH fiyatı son 24 saatte% 0,73 artışla 1,454,58 $ seviyesinde bulunuyor.

Yukarıdaki makalede paylaşılan veri kümeleri bir dizi çevrimiçi kaynaktan derlenmiştir ve yatırım tavsiyesi içermemekte olup yazarın konuyla ilgili şahsi düşüncelerini yansıtmaz.

 

0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış...

YORUM BIRAKIN