Dogecoin'in Ötesinde: Elon Musk, Twitter'i Neden Satın Aldı? Artık Resmi Olarak Twitter’in Sahibi mi?

 
Dogecoin'in Ötesinde: Elon Musk, Twitter'i Neden Satın Aldı? Artık Resmi Olarak Twitter’in Sahibi mi?

Twitter'ı resmi olarak satın alınmasından önce sadece bir gün kaldı, Elon Musk bugün sosyal medya devini satın alma motivasyonları hakkında son dakika açıklamasını bıraktı. Ve hevesli Dogecoin hayranının aklında, kripto özelliklerini platforma potansiyel olarak dahil etmekten çok daha fazlası var.

“Twitter'ı neden satın aldığım ve reklamcılık hakkında ne düşündüğüm hakkında birçok spekülasyon yapıldı. Çoğu yanlıştı, ”dedi Musk Perşembe günü Twitter'da.

Musk, şirketi satın almak için birincil motivasyonunun "medeniyetin geleceğini" sağlamak olduğunu söyledi.“ Hedefin, geniş kapsamlı inançlara sahip insanların ”aşırı sağcı ve aşırı solcu yankı odalarına“ parçalanmak yerine şiddete başvurmadan görüşlerini tartışabilecekleri "ortak bir dijital şehir meydanını" korumak olduğunu söyledi.”

Milyarder, geleneksel medyanın kar peşinde sürekli olarak bu uç noktalara hitap ettiğine, ancak süreçte diyalogsuz bir ortam yarattığına inanıyor. "Bu yüzden Twitter'ı satın aldım. Bunu daha fazla para kazanmak için yapmadım. Sevdiğim insanlığa yardım etmeye çalışmak için yaptım ”diye yazdı.

Musk, Twitter'ı “sonuçsuz” bir “herkes için ücretsiz cehennem manzarası” yapma niyetinde olmadığını ve kullanıcı deneyimlerinin hangi içeriği tüketmek istedikleri için özelleştirilebilir kalacağını açıkladı.

Reklamverenlerle ilgili olarak Tesla CEO'su, kullanıcılarla mümkün olduğunca alakalı hedefli reklamları hedefleyecektir. "Düşük alaka düzeyine sahip reklamlar spam'dir, ancak yüksek alaka düzeyine sahip reklamlar aslında içeriktir" diye ekledi.

Spam'i azaltmak, satın alma anlaşmasını açıkladığından beri Musk'un Twitter için en önemli önceliklerinden biri oldu. Bot spam'i, dolandırıcıların yatırımcıları cezbetmek için Musk gibi etkileyicilerin kimliklerini sıklıkla benimsediği kripto topluluğunda özellikle yaygındır.

Musk, bu tür sorunları çözmek için blockchain tabanlı çözümler uygulamayı düşündü. Geçen ay ortaya çıkan sızdırılmış mesajlarda, mogul, kullanıcıların zincirdeki mesajları kaydetmek için küçük bir miktar ödeme yapmasını ve spam'i maliyetli hale getirmesini tartıştı. O sırada "Boğulacak boğaz yok, bu yüzden konuşma özgürlüğü garanti ediliyor" diye yazdı.

Elon Musk'un Twitter için Öncelikleri: Github'a Kod Yaz, Kripto Spam'lerini Çöz

Elon Musk'un en sevdiği kripto para birimi Dogecoin, anlaşmadan önceki son iki gün içinde% 31 arttı ve özellikle bu hafta daha geniş bir kripto piyasası rallisi sırasında yükseliş eğilimi gösterdi. Milyarder, kripto doğrudan dahil olmasa bile tweet'leriyle piyasaları hareket ettirmesiyle tanınıyor.

Yazar tarafından ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal, yatırım veya başka bir tavsiye teşkil etmez.

 

0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış...

YORUM BIRAKIN