Dogecoin (DOGE) 2025-2030 İçin Büyük Fiyat Analizi

 
Dogecoin (DOGE) 2025-2030 İçin Büyük Fiyat Analizi

2030 Yılına Kadar DOGE Ne Kadar Yükselebilecek?

Pek çok kişi Dogecoin gibi şirketlerin ETH gibi büyük coinler ile aynı ligde olduğunu söyleyebilir. Şaka olarak başladı ve belki de hala öyle. Ancak, aynı fikirde olmayan birçok kişi var!

Bazı insanlar aksini düşünüyor. Örneğin, tamamen başka bir şeye dönüşen bir şaka duydunuz mu hiç? Birkaçına göre, Dogecoin böyle bir şakanın mükemmel bir örneğidir. Aslında, DOGE sahiplerinin yıllar boyunca bankaya gidene kadar gülmemeleri şaşırtıcı değil.

Kripto para birimleri internette ilk kez tanıtıldığında, finans dünyasını dönüştürmek için oldukça radikal bir planı vardı. Hükümet düzenlemelerinden tamamen arınmış, özerk olacak merkezi olmayan bir finansal sistem öngörüyordu. Kripto öncüleri, bize dış müdahalesi olmayan bağımsız bir finansal sistem sunacak alternatif bir dünya düzeni hayal ettiler.

Değinmeye gerek yok, böyle büyük bir plan şüphe uyandırdı ve hatta sırıttı. Yazılım mühendisleri Billy Markus ve Jackson Palmer, kripto para biriminin çok ciddiye alındığını düşünüyorlardı ve Aralık 2013'te, ultra ciddi kripto-maksimalistlerle dalga geçmek için Dogecoin'i yarattılar. 

Sevimli bir Shiba Inu köpeğinin görüntüsüne sahip olan Dogecoin, Reddit gibi sosyal medya platformlarında viral hale geldi ve anında aşırı popülerlik kazandı.

Madeni para kısa sürede sadık bir takip kazandı. Devrimci kripto para fikrine kapılan insanlar ve diğer meme kriptolarına akın eden diğerleriyle alay edenler. Japon köpeklerini seven insanlar da bu memecoin'i sevdiler. Kripto para birimine dikkatsizce katılmak isteyen herkes de memecoin'e katıldı.

Ancak, daha fazla çekiş kazandıkça ve değeri arttıkça, insanlar bu şaka kripto para birimini ciddiye almaya başladılar.

The Atlantic'e göre, popülerliği ve piyasa değeri, Watford Fc'nin 2021-22 sezonu için gömlek kol sponsorunun Dogecoin olmasıyla ölçülebilir.

Dogecoin, dünya çapında meme esintili bir kripto para birimi sürüsünü başlattı. Yıllar boyunca, Dogecoin'in piyasaya sürülmesinden bu yana 200'den fazla meme parası oluşturuldu.

Twitter, Reddit ve TikTok gibi sosyal medya platformlarındaki Dogecoin toplulukları zaman zaman halk arasında popüler ve kabul edilebilir hale getirmek için bir araya geldi. Tiktok'un fiyatını 1dolara çıkarma eğilimi, Temmuz 2020'de fiyatının% 683 oranında artmasına yardımcı oldu. 

Lansmanından birkaç gün sonra, 0.00026 $ 'dan 0.00095 $ 'a yükseldi ve% 300 civarında önemli bir artış kaydetti. Bunu yaparken, kendisini hızla pazarın en iyi 10 kripto para birimlerinden biri olarak belirledi. Ocak ve Mayıs 2021 arasında DOGE% 8,600'den fazla arttı.

Böyle bir dalgalanmanın arkasındaki nedenlerden biri, sosyal medyada Elon Musk, Snoop Dogg ve Mark Cuban gibi teknoloji ve eğlence devleri tarafından bahsedilmesiydi. 8 Mayıs 2021'de 0.7376 $ 'lık bir ATH seviyesine ulaştı. Bu yazının yazıldığı sırada, Dogecoin grafiklerde $ 0.0642 seviyesinde işlem görüyordu.

 

https://statics.ambcrypto.com/wp-content/uploads/2022/08/DOGEUSD_2022-09-10_09-11-25.png

Uzun vadeli bir Dogecoin geliştiricisi Sporklin, bir kez daha belirtti

"Dogecoin bir şaka olabilir ve hala işlevsel olabilir ... Markalaşma ön şakalar ve memeler olsa da, bunun altındaki her şey en başından beri sağlamdı.”

Dogecoin'e özgü olan şey, iş adamı Elon Musk'un bir hayranlığı olmasıdır. Musk, Twitter'da Dogecoin'i bile destekledi ve bir zamanlar bir SNL bölümünde bir koşuşturma olarak nitelendirdi ve fiyatını her iki seferde de önemli ölçüde zorladı.

Yok Artık!

Şimdiye kadar DOGE, Reddit, Twitter ve diğer benzer ağlardaki yaratıcı kullanıcıları iyi içerik için ödüllendirmek için kullanıldı. İnsanlar ayrıca, para biriminin popüler olduğu aynı adı taşıyan çevrimiçi topluluklarda DOGE ile bahşiş alabildiler. Okuyucularımız için bir başka yeni konsept Dogecoin musluklarının varlığı olabilir. Bir Dogecoin musluğu, Dogecoin dünyasıyla tanışmanız ve bu meme madeni para topluluğunun aktif bir üyesi olmanız için size ücretsiz bir Dogecoin veren bir web sitesidir.

Dogecoin ayrıca bir dizi nedenden dolayı fon toplamak için kullanılmıştır. 2014 Yılında topluluk, Kenya'da su kuyuları inşa etmek için 50.000 $ değerinde Dogecoin toplamak üzere bir araya geldi. Aynı yıl, bir grup meraklı, Jamaikalı kızak takımının Soçi'deki Kış Olimpiyatları'na katılmasına izin vermek için 25.000 $ 'dan fazla dogecoin topladı. 2014 Yılında yine topluluk, Nascar sürücüsü Josh Wise'a sponsor olmak için 55.000 $ değerinde Dogecoin topladı. "Dogecoin ve Reddit topluluğuna ay'a destek için yeterince teşekkür edemem!" bilge dedi.

Dogecoin'in bu yıllardaki büyümesinin altyapı gelişimi ile daha az ve güçlü madencilik topluluğuyla daha fazla ilgisi var.

Ancak son zamanlarda, Dogecoin'in kurucu ortağı Billy Markus, meme coin için resmi olmayan katman-2 çözümü olan Dogechain'i tanıtmak için 14 milyon dolarlık bir teklifi reddetti. Birçoğu, kararın Billy'nin Doge topluluğuna olan sadakatini yansıttığına inanıyordu. Ademi merkeziyetçilik, bu devrimci finansal sistemin merkezi bir göstergesidir ve eğer ikincisi sisteme hakim olursa, başka bir grupla ittifak kurmak olası bir ihlaldir. Memecoin topluluğunu eğlenceli ve bağımsız tutmak, topluluğun büyümesinin altında yatan inanç sisteminin temel taşı olmuştur.

Bugün Dogecoin, Bitcoin kadar yaygın ve Coinbase, Gemini ve Binance gibi tüm büyük kripto para borsalarında işlem görüyor. 

Blockchain ve fintech topluluklarının önde gelen birçok üyesi şu anda Dogecoin ile ilgileniyor. Projeyi desteklemek ve yönetmek için 2014 yılında bir vakıf kuruldu, ancak zamanla dağıldı. 2021'de, orijinal çekirdek ekibin üyeleri tarafından, önümüzdeki on yıl boyunca Dogecoin'i büyütmeye hazır yeni yüzler ve yeni tecrübeli danışmanlarla birlikte yeniden canlandırıldı.

Yönetim grubu arasında Dogecoin'in kurucusu Billy Markus, çekirdek geliştirici Max Keller, Ethereum'un kurucusu Vitalik Buterin ve Tesla'nın kurucusu Elon Musk'u temsil eden Jared Birchall yer alıyor. Markus topluma ve memlere bakar, Keller projenin teknik yönlerini ele alır, Buterin vakfın kripto danışmanı olarak görev yapar ve Birchall yasal ve finansal danışmanlık sağlar.

Şaka olarak başlayan bir para biriminin, kripto topluluğunun en önde gelen üyelerinin bugün gelişimini yönlendirdiği, tavsiye ettiği ve izlediği kadar uzun bir yol kat ettiğini görebiliriz.

“Her Gün Sadece Daha İyi Yöne Gittiğini” iddia eden bu eğlenceli kripto para biriminin önümüzdeki birkaç yıl içinde nasıl performans göstereceğini keşfedelim.

Kritik Noktalar Neden Önemli

Dogecoin, piyasada aktif olan tüm memecoinler arasında öncüdür. Sadece Dogecoin'in ilk başarısından sonra Shiba Inu ve Monacoin gibi diğer memecoinler piyasaya girdi. Aslında, basın zamanında, pazarın en iyi 10 kripto para birimleri arasındaydı.

Dogecoin, çekirdek hayran kitlesi ve diğer kripto meraklıları arasında son derece popüler olmaya devam ediyor. Şu anda, Twitter ve Reddit topluluklarının 3,4 milyon ve 2,3 milyon üyesi var. Artan değerinin arkasındaki en önemli neden, bu çevrimiçi toplulukların desteği olmuştur.

Ocak 2021'de fiyatı sadece 24 saat içinde % 800'lük bir artış gördü. Nisan 2021'in başlarında, popüler kripto değişimi Coinbase'in halka açılmasından ve Elon Musk'un Dogecoin hakkında tweet atmasından sonra % 400 arttı.

Dogecoin'e yatırım yapmadan önce, önceki performansının, çalışmalarının ve piyasa tahminlerinin farkında olmanız akıllıca olacaktır. Tam da bu nedenle, Korku ve Açgözlülük Endeksine ek olarak Dogecoin ile ilgili en güvenilir tahminlerin bir özetini sunuyoruz.

Dogecoin'in Fiyatı, Piyasa Değeri ve Diğer Her Şey

Dogecoin'in Bitcoin ve diğer kripto para birimleri ile alay konusu olarak başlama şekli, performansı da bu para birimlerinin performansını geniş ölçüde taklit etti. 2022'de 2. Çeyreğin sonlarına doğru yaşanan olumsuz piyasa koşulları kripto piyasasını tamamen sarstı ve Dogecoin de ağırlığından kurtulamadı.

2021'de en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri olarak kaldı ve Mayıs ayında 0.7376 $ 'lık bir ATH ve 0.7 milyar $ 'ın üzerinde bir piyasa değeri ile zirveye ulaştı. Sonra hızla inmeye başladı. 2022, Ocak ayı başlarında 0.17 $ civarında bir fiyatla kripto para birimi için oldukça iyi bir başlangıçla başladı. Ancak o zamandan beri değerinin% 60'ından fazlasını kaybetti.

Mayıs 2017'de piyasa değeri 100 milyon doları aştı ve 2017 sonunda 1 milyar doları aştı. 2018-20 döneminde Dogecoin'in piyasa değeri 1 milyar doları geçemedi. Ancak, 2021'e gelin ve fiyatı gibi, piyasa değeri de yükselmeye devam etti. Nisan ayında, Mayıs ayı başlarında 88.68 milyar dolara ulaşmadan önce 52.65 milyar dolara ulaştı. 2021 yılını 22 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile sonlandırdı.

2022'nin başlarında Dogecoin için de oldukça mutluydu, ancak bir önceki yıl kadar iyi değildi. Nisan 2022'nin başlarında piyasa değeri 19.84 milyar dolardı. Ne yazık ki, Mayıs ayından bu yana, aynı yazı yazıldığı sırada yaklaşık 17 milyar dolardan 8 milyar doların biraz üzerine düşüyor.

Dogecoin'e özgü olan şey, iş adamı Elon Musk için bir hayranlık konusu olmasıdır. Musk, Twitter'da Dogecoin'i bile destekledi ve bir zamanlar bir SNL bölümünde bir koşuşturma olarak nitelendirdi ve fiyatını her iki kez de önemli ölçüde zorladı.

Ayrıca Mark Cuban ve Snoop Dogg gibi diğer ünlülerin de desteğini kazandı. Eski NBA takımı Dallas Mavericks, Dogecoin'i bir ödeme para birimi olarak kabul ederken, ikincisi Musk'u Twitter'daki meme coin'e verdiği destekte destekledi.

Dogecoin İçin 2025 Tahmini

Yatırımcılar, farklı analistlerin piyasa ölçümlerini tahmin etmek için farklı parametre kümelerine baktıklarını anlamalıdır. Bu nedenle, farklı analizler büyük ölçüde değişebilir. Hükümet düzenlemeleri ve savaşlar gibi beklenmedik makroekonomik güçlerin öngörülemeyeceğini de unutmamalıyız. Piyasa, bu tür değişiklikler sırasında seyrini çılgınca değiştiriyor. Bu nedenle hiçbir tahmin taşa konmamıştır.

Şimdi, farklı analistlerin 2025'te Dogecoin'in geleceğini nasıl öngördüklerini görelim.

Coin Journal, Dogecoin'in geleceği konusunda oldukça yükseliş eğilimi gösteriyor. Özellikle de daha fazla tüccar bunu bir ödeme şekli olarak kabul etmeye başladıkça daha geniş faydasını öngördüğü için fiyatını 2.59 dolara çıkardı.

Aksine, bir Changelly blog yazısı, 2025'teki doge'nin maksimum ve minimum fiyatlarının 0.28 $ ve 0.23 $ olacağını belirtti. Söz konusu yıl içinde DOGE için% 452'lik bir potansiyel yatırım getirisi öngörüyor. Ayrıca, bir Analytics Insight raporu, evlat edinme ve kripto para birimi düzenlemelerinin daha iyi hale gelmesiyle, DOGE fiyatının 2025 yılına kadar 0.77 $ 'a kadar çıkabileceğini iddia etti.

Finder'ın paneli söz konusu olduğunda, DOGE’nin 2025 yılı sonuna kadar 0.19 $ olarak fiyatlandırılacağını öngördü. Temmuz 2022 tarihli bu projeksiyonlar, kendi Ocak ayı projeksiyonlarından merakla daha düşüktü. Onları destekleyen panel, DOGE’nin 0.32 $ 'a ulaşacağını öngördü.

Dogecoin İçin 2030 Tahmini

Hattın 8 yıl aşağısındaki piyasa ölçümlerini tahmin etmek çok spekülatif olsa da yine de güvenilir kripto analistlerinin 2030 yılında Dogecoin ile ilgili tahminlerini incelemek faydalı olacaktır.   

Capex, geleceğe ne kadar çok bakarsak, bir kripto para biriminin fiyatlarını tahmin etmenin o kadar zorlaştığını yazıyor. Herhangi bir kripto para birimi kadar değişken olan bir pazarda özellikle zorlaşıyor. Aynı şekilde uzmanlar DOGE'nin Fiyatının 2030 yakınlarında 0,80 dolar'a gelebileceğini ve ek olarak yükseliş piyasasında minimum fiyatı 0,30 doların altına inmeyeceğini tahmin ediyorlar.

Finder'ın paneli de 2030 yılı için bazı DOGE fiyat tahminlerini paylaştı. Aynısına göre, popüler memecoin 2030 yılına kadar grafiklerde 0,64 $ 'lık bir fiyat seviyesine ulaşacak.

 

https://statics.ambcrypto.com/wp-content/uploads/2022/08/Screenshot-2022-08-13-at-12.39.29-PM.png

 Uzmanlar, influencer pazarlama ve promosyonlarının DOGE fiyatını da artıracağını düşünüyor. Aynı zamanda önemli bir oranda büyüyecek. Sıfır bahis ödülü ve yeni kullanım durumlarının olmaması gibi özellikler de piyasayı etkileyecektir.

Burada, belki de Dogecoin'in bir memecoin olduğu için normal bir varlığın geleneksel kurallarına uymadığını belirtmek gerekir. Sadece Panxora Hedge Fonu'ndan Gavin Smith'in ne söyleyeceğini düşünün –

“Belirtecin muhalifleri, topluluğun en azından kripto alanındaki benzersizlik kadar önemli olduğunu unutuyor.”

Güncelleme meselesi de var. Normalde, insanlar yeni yükseltmeleri ve güncellemeleri kripto fiyatındaki artışla ilişkilendirirdi. Ancak, DOGE için durum böyle miydi? Pek sayılmaz. Aslında, Misk katalizör olarak daha faydalı olmuştur. Aslında, Finder'ın paneli söz konusu önermeye katılıyor gibiydi.

 https://statics.ambcrypto.com/wp-content/uploads/2022/08/Screenshot-2022-08-13-at-12.38.14-PM.png

Yine de hepsi iyi haber mi? Pek sayılmaz. Teknik Analizi, DOGE ile ilgili olarak bir SATIŞ sinyali yanıp sönen Tradingview'den başka bir yere bakmayın.

https://statics.ambcrypto.com/wp-content/uploads/2022/08/Screenshot-2022-08-13-at-12.40.58-PM.png

Sonuç Olarak

Roger Ver bir zamanlar ünlü bir şekilde memecoin'in öncü kripto para birimi olan Bitcoin'den daha üstün ve daha iyi olduğunu söyledi. Şimdi, yukarıda belirtilen tahminlerin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği, bazıları öngörülemeyen birçok faktöre bağlıdır. Öyle olsa bile, şaka olarak başlayan bir altcoin için Dogecoin kesinlikle uzun bir yol kat etti.

Son raporlar, balina faaliyetlerinin eğilimleri ortaya çıktıkça memecoin'de keskin bir yükselişe tanık olduğunu gösteriyor. Pazar araştırma firması IntoTheBlock tarafından yapılan bir analiz, balinaların çoğunun tokenleri satmak yerine tutmayı planladığını ileri sürdü.

Şunu unutmamalıyız ki kesin olan şey belirsizliktir. Özellikle Korku ve Açgözlülük Endeksi tarafsız basın zamanı yanıp söndüğü için.

Yasal Uyarı: Yukarıdaki makalede paylaşılan veri kümeleri bir dizi çevrimiçi kaynaktan derlenmiştir ve yatırım tavsiyesi içermemekte olup yazarın konuyla ilgili şahsi düşüncelerini yansıtmaz.

 

0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış...

YORUM BIRAKIN