BTC Ne Zaman Rekorunu Kıracak?

 
BTC Ne Zaman Rekorunu Kıracak?

Avrupa seansı sırasında Bitcoin, 19.400 ila 19.000 dolar arasında dar bir aralıkta dalgalı işlem gördü ve bu aralık bozulmadan kaldı. Ayı piyasası oldukça uzun bir süredir devam ediyor ve sona erme belirtisi göstermiyor.

Bitcoin en değerli kripto para birimidir ve fiyat hareketleri, yukarı veya aşağı trend olup olmadığına bakılmaksızın piyasada gözle görülür bir etkiye sahiptir. Bitcoin düşüş eğilimi gösterse de 19.000 dolar destek seviyesi kayıpları sınırlı tutuyor.

Bitcoin, Guinness tarafından "ilk Merkezi Olmayan Kripto Para Birimi" Seçildi

1955'ten bu yana, yıllık Guinness Dünya Rekorları (GWR) referans kitabı, dünyadaki en büyük doğal ve insan yapımı başarıları ve olayları belgelemiştir. GWR, bu yıl yıllık kayıtlarını ilk ve en değerli kripto para ağı olan Bitcoin'i içerecek şekilde genişletti.

Satoshi Nakamoto'nun kripto para birimi ve blockchain ağı olan Bitcoin, hem çevrimiçi hem de çevrimdışı medya kuruluşları tarafından büyük beğeni topladı ve tanındı.

Örneğin, "bitcoin" kelimesi ilk olarak 2018'de Scrabble'da göründü ve ertesi yıl Merriam-Webster Kısaltılmamış Sözlüğüne kabul edildi. Bitcoin'in "ilk merkezi olmayan kripto para birimi" statüsü nedeniyle Guinness Dünya Rekorları (GWR) bu yıl bunu kabul etti.

Bitcoin Düşüş Trendi Yaşayabilir mi?

Bitcoin ve bir bütün olarak kripto para piyasasının açık sözlü bir eleştirmeni olan Peter Schiff, şimdi son gelişmelerin Bitcoin'in değerinde bir başka ani düşüşe işaret ettiğine inanıyor.

Schiff, Bitcoin sahiplerine tweet attı ve kripto para biriminin mevcut piyasa kazancına katılmadığını ve yazı yazıldığı sırada 19 bin doların biraz üzerinde olduğunu söyledi.

Ayrıca Schiff, Bitcoin'in bir sonraki piyasa düşüşünün katalizörü olabileceğini öne sürüyor. Nasdaq, S & P 500 ve diğer büyük hisse senedi endekslerinin tümü art arda ikinci bir gün için avanslar gördü.

Bununla birlikte, kripto para birimlerinin fiyatı borsaların hareketlerine karşı bir denge görevi gördü. Bitcoin'in değeri Çarşamba günkü işlem seansına kadar kabaca 19 Bin dolar seviyesinde kalarak düşüyor.

Bitcoin'in hisse senetleriyle korelasyonu geçen ay tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığından beri düşerken, hala büyük ölçüde makro tetikleyici değişkenler tarafından kontrol ediliyor.

BTC Fiyatı Destek Seviyesi

1,3 Milyondan fazla adres, önde gelen kripto para birimi için en önemli destek olan 680.000 BTC'nin üzerinde satın alındı ve 19 bin dolar civarında bir konsolidasyona işaret etti. IntoTheBlock verilerine göre, yaklaşık 2,5 milyon adresin yaklaşık 1,5 milyon BTC satın aldığı 19.200 $ 'da önemli bir seviye daha bulunabilir.

Veri toplayıcı Cryptoquant'a göre Salı günü Coinbasepro'dan 48.000'den fazla Bitcoin transfer edildi. Bu yılın Haziran ayında yaşanan büyük bir çöküşün ardından bitcoin borsaları tarihin en yüksek çıkışını yaşadı.

Kripto para birimlerinin yatırımcılar tarafından borsalardan çıkarılması, satış zihniyetinden uzaklaştıklarının ve birikime doğru ilerlediklerinin açık bir işaretidir.

BTC 2025 yılına kadar 79 bin dolara ulaşacak

Finder, uzmanların iki anket kullanarak Bitcoin'in gelecekteki fiyatını ne kadar doğru tahmin ettiğini hesaplar. Finder, önümüzdeki iki hafta boyunca Bitcoin'de yükseliş, düşüş veya nötr olup olmadıklarını görmek için her hafta beş fintech uzmanıyla anket yaptı.

Üç ayda bir yapılan daha geniş bir çalışmanın parçası olarak, 55 endüstri uzmanına Bitcoin'in önümüzdeki on yıldaki performansına ilişkin tahminlerini Eylül ayı sonlarında / Ekim ayı başlarında sordular.

Finder'ın tahminlerine göre Bitcoin'in fiyatı 2025 yılına kadar mevcut seviyesinden %1.313 artışla 79.193 $ 'a, 2030'da %1.313 değerinden %1.313 daha fazla olan 270.722 $ 'a yükselecek.

Bitcoin Fiyat Tahmini 2022 - BTC Ne Zaman 1 Milyon Dolara Yükselecek?

Önde gelen kripto para birimi Bitcoin, 24 saatlik 28 milyar dolarlık işlem hacmiyle 19.180 dolar seviyesine geriledi. Bitcoin'in değeri son 24 saatte %2'nin üzerinde düştü.


Bitcoin Fiyatı ve Tokenomiği - Kaynak: coinmarketcap

Asya seansının Bitcoin fiyat tahminini hatırlayan BTC / USD, 19.440 dolarlık destek seviyesini çoktan aştı ve şimdi 18.900 dolarlık bir sonraki destek seviyesine doğru iniyor.

4 Saatlik grafikte Bitcoin, madeni parayı 19.200 dolara yakın destekleyen simetrik üçgen modelinden çıkmış görünüyor. Bu seviyenin altında kapanan 4 saatlik bir mum, 18.900 $ veya 18.700 $ 'a kadar başka bir satış turunu tetikleyebilir.

50 Günlük hareketli ortalama da düşüş trendini desteklerken, 19.200 dolar seviyesindeki direnç uzatılıyor. Son olarak, MACD histogramları sıfırın altına kapatmaya başladı ve RSI 42'de. Her iki gösterge de bir satış yanlılığına işaret ettiğinden, yatırımcıların bugün satış işlemlerine girmek için 19.200 $ 'a göz kulak olmaları muhtemeldir.


Bitcoin Fiyat Grafiği - Kaynak: Tradingview

Uzun vadede, geliştirme ve kripto benimseme arttıkça Bitcoin fiyatının toparlandığını ve 100.000 dolara hatta 1 milyon dolara ulaştığını görebiliriz, ancak bu yakın zamanda gerçekleşmiyor gibi görünüyor.

Alternatif Kripto Token - IMPT Satış Öncesi Çekiş Kazanıyor

Daha hızlı getiri arayanlar için, son haftalarda bir dizi küçük altcoin piyasadan daha iyi performans gösteriyor ve satış öncesi tokenlerin özellikle karlı olduğu kanıtlanıyor. Bir haftadan biraz daha uzun bir süre önce satmaya başlayan merkezi olmayan bir karbon kredisi pazarı olan IMPT, bu alanda umut vaat eden yeni bir madeni paradır.

Ethereum blok zincirine dayanır ve kullanıcıların NFT tabanlı karbon ofsetleri ticareti yapmasına olanak tanır. Ayrıca tüketicilerin yeşil girişimleri destekleyen perakendecilerle çevrimiçi alışveriş yapmalarına da olanak tanıyacak.

ESG yatırımının popüler hale geldiği bir zamanda iyi performans gösterecek temellere sahiptir.

Satış öncesi performansı etkileyiciydi ve IMPT coin, satış öncesi başlangıcından bu yana üç haftadan kısa bir sürede ESG bilincine sahip yatırımcılardan 5,9 milyon dolar topladı.

IMPT tokenleri şu anda satış öncesi ilk aşamada 0,018 dolara satılıyor. Özellikle, fiyat bir sonraki aşamada 0,023 dolara ve ardından 0,028 dolara yükselecek.

Yukarıda okumuş olduğunuz makale bir dizi çevrimiçi kaynaktan derlenmiştir ve herhangi bir yatırım tavsiyesi içermez.

 

0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış...

YORUM BIRAKIN