BTC $ 23,000 Seviyesini Geçebilecek mi?

 
BTC $ 23,000 Seviyesini Geçebilecek mi?

Analistler, BTC fiyat hareketinin Ethereum Birleşmesine ve ABD TÜFE verilerine girerek $ 23,000'i kırabileceğinden hala eminler.

Bitcoin (BTC) Eylül ayında daha yüksek kaldı. iyimser tahminler olarak 10 haftalık kapanış, bir sonraki 23.000 doları tercih etti.

https://s3.cointelegraph.com/uploads/2022-09/3302fcf0-c7bb-47d4-9dee-a12089f0463b.pngBTC / USD 1 saatlik mum grafiği

Hedef $ 23,000

Cointelegraph Markets Pro ve Tradingview'den gelen veriler ile BTC / USD'nin bir gecede Bitstamp'ta 21.730 $ 'a ulaştığını gösterdi .

Parite, düşük hacimli hafta sonu işlem koşullarının herhangi bir zayıflığı artırma eğiliminde olmasına rağmen önceki kazanımlarını korumayı başardı. Analistler arasında, kısa vadeli kripto fiyat hareketi için önemli olduğunu kanıtlaması gereken yeni haftaya girmenin heyecanı hissedilebilirdi. Ethereum (ETH) Birleşmesi ve yeni ABD enflasyon verileri piyasayı etkilemesi beklenen en önemli katalizörlerdi. Hafta sonu analistlerin popüler tweetleri arasında ”Volatilitenin önümüzdeki haftaki ekonomik veriler etrafında toparlanmasını bekliyoruz" dendi.

"Bu arada, şunu da unutmalıyız ki yol boyunca kar etmezseniz, hepsini geri verme riskiyle karşı karşıya kalırsınız.”

Beraberindeki grafikte Binance BTC / USD sipariş defterinin 21.500 dolar civarında sağlam bir direnç sağladığı ve boğaların daha sonra üstesinden geldiği bir bölge olduğu görüldü.

https://s3.cointelegraph.com/uploads/2022-09/7367a70b-5dd0-4e04-b169-b47d94583b2a.pngBTC / USD alım verileri (Binance)

Bu arada, Kripto'nun popüler hesabı Il Capo için ek yükseliş için yer vardı ancak BTC fiyat hareketinin gelecekte 20.000 $ 'ın altına geri dönme ihtimalinin “% 90" olduğunu da sözlerine ekledi.

$ 23,200, uzun ve kısa giriş pozisyonlarına ilişkin ipuçları için çeşitli kısa vadeli seviyelere bakan tüccar CJ için de bir hedefti.

Böylece haftalık kapanış üç haftanın en yüksek seviyesi olarak belirlendi, Bitcoin zaten Ağustos ayının ikinci yarısından itibaren kapanış fiyatlarının üzerinde işlem görüyor.

https://s3.cointelegraph.com/uploads/2022-09/fe27bf4e-d53a-43cd-8a01-3220eb8457cb.pngBTC / USD 1 haftalık mum grafiği

Makro'da, analist Hernik Zeberg'in özellikle kendinden emin olmasıyla birlikte, sürekli bir risk varlığı rallisinin ortaya çıkacağına dair umutlar daha sesli hale geldi.

"Enflasyon her zaman zirvede - Borsa mitingleri! HER SEFERİNDE! ve RSI (momentum) - dönüm alanında "dedi. Ayrıca, Salı günü gerçekleşecek olan ABD Tüfe toplantısının şaşırtmayacağını belirtti.

Bitcoin fiyatı Cumartesi günü ivme kazandı ve hızla% 10'dan fazla artarak 21.000 $ seviyesini geçti.

Microstrategy'nin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun ek Bitcoin satın almak için 500 milyon dolar değerinde MSTR hissesi satması sonucunda piyasa duyarlılığı daha da yükselişe geçti.

Coingecko'nun verilerine göre, bu yazı itibariyle Bitcoin son yedi günde% 8,3 artışla 21,434 dolardan işlem görüyor.

Halka açık yazılım şirketi, 129.700 BTC'DEN daha fazlasına sahip ve onu dünyanın en popüler kripto para biriminin en büyük kurumsal sahibi yapıyor.

MicroStrategy, Cuma günü Sec'e açılan bir prospektüste yatırım bankası Cowen & Co ile bir anlaşma yaptığını açıkladı. MSTR A Sınıfı hisse senedinde yarım milyar dolara kadar boşaltma yapmak.

Ayı Piyasasına rağmen MicroStrategy Daha Fazla Bitcoin İstiyor

Geçtiğimiz günlerde CEO olarak görevinden ayrılarak icra kurulu başkanı olan ve bitcoin satın almaya odaklanan MicroStrategy kurucusu Michael Saylor'un şirketi kripto para vekiline dönüştürme konusundaki iddialı planından vazgeçmediğinin ilk somut göstergesidir.

Şu anda Phong Le'yi yeni ceo'su olarak gören MicroStrategy, BTC'nin fiyatının rekor seviyeye ulaşmasının ardından ikinci çeyrekte 1 milyar dolardan fazla zarar bildirdi.

2020'den bu yana Saylor, hisse senedi ve tahvil satışı yoluyla toplanan fonları yaklaşık 130.000 BTC elde etmek için 2 milyar dolardan fazla kullandı.

1989 Yılında Microstrategy'yi kuran eski CEO, bu güne kadar icra kurulu başkanı olarak görev yapıyor.

MicroStrategy bir dosyalamada, şirketin bu tekliften elde ettiği net geliri ek Bitcoin elde etmek için kullanabileceğini belirtti.

MicroStrategy Hissesi BTC Fiyatına Bağlandı

Şirket, Bitcoin'in dalgalanması ve ani fiyat hareketleri hakkında bir uyarı yayınladı ve bu da piyasa kapitalizasyonunun en büyük kripto para biriminin bu hafta başlarında 20.000 doların altında işlem görmesine neden oldu.

CoinMarketCap verilerine göre, bu rakam geçen yılın Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.789 dolardan çok uzak.

Bu yılki piyasa oynaklığı ışığında, Microstrategy'nin hissesi Bitcoin fiyatına sabitlendi ve Bitcoin bahsinde 1.2 milyar dolarlık bir kayıpla sonuçlandı. Ancak Cuma günü, BTC'nin yaklaşık% 10 oranında artmasıyla hisse senetleri% 12 arttı.

Microstrategy, toplam 3,9 milyar dolar karşılığında satın aldığı 129,699 bitcoin'e ve madeni para başına yaklaşık 30,666 dolarlık ortalama bir fiyata sahip.

Yukarıda okumuş olduğunuz analizin bütün bulguların yazarın şahsi görüşüne dayalıdır ve yatırım tavsiyesi içermez

 

0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış...

YORUM BIRAKIN