Bitcoin ve Ethereum Kritik Durumda

 
Bitcoin ve Ethereum Kritik Durumda

Bitcoin ve Ethereum, çok önemli destek alanlarını kaybettikten sonra panik satışlarının riski altında.

Önemli Çıkarımlar:

  • Bitcoin, son 12 saat içinde 28.000 doların altına düştü.
  • Bu arada, Ethereum destek olarak 1.800 dolar seviyesini kaybetti.
  • Satış baskısı arttıkça daha fazla kayıp beklenebilir.

Bitcoin ve Ethereum son 24 saat içinde fiyat desteğini kaybettikten sonra kripto piyasası tekrar “aşırı korkuya” kapıldı. On-Chain verileri daha önemli kayıplara yol açabilecek, sürekli olarak artan satış baskısını işaret ediyor.

Bitcoin ve Ethereum Felakete Sürükleniyor

Bitcoin ve Ethereum, hayati destek alanlarını kaybettikten sonra önemli kayıplar yaşamaya sürükleniyor.

Son 24 saat içinde kripto para piyasasında yaklaşık 300 milyon dolar değerinde uzun ve kısa pozisyon likidite oldu. Analitik platformu Coinglass'tan elde edilen veriler, Bitcoin'in 28.000 doların altına düşmesinden ve Ethereum'un destek olarak 1.800 dolar kaybetmesinden kısa bir süre sonra kayıpların hızla arttığını gösteriyor.
Şimdilerde, piyasa katılımcıları tokenlerinin bir kısmını satmak için borsalara akın ediyor gibi görünüyor.

On-Chain verileri, 1.000 ila 10.000 BTC tutan balinaların son 24 saat içinde yaklaşık 870 milyon dolar değerinde 30.000'den fazla BTC'yi boşalttığını veya yeniden dağıttığını ortaya koyuyor. Ağ etkinliğindeki artış, bilinen kripto para birimi değişim cüzdanlarına akan token sayısındaki önemli artışla aynı zamana denk geliyor. Aynı dönemde ticaret platformlarına 10.000'den fazla BTC gönderildi ve bu da piyasaya hakim olan kripto para birimlerine baskı yaptı.

Satış emirleri kripto para borsalarında birikirken, Bitcoin'in desteği zayıf görünüyor.
IntoTheBlock'un Paranın Girişinin/Çıkışışının Fiyatı (In/Out of the Money Around Price) modeli, Bitcoin'in altında daha fazla zarara uğramasını engelleyebilecek önemli bir savunma talebi göstermiyor. Görülebilen şey, 1,46 milyon adresin 900.000 BTC'den fazla, 29.190 ile 30.070 dolar arasında alınan büyük bir arz bariyeri.

Bitcoin, iyi bir toparlanma şansı yaratmak için bu kritik alanı çok hızlı bir şekilde destek olarak geri almak zorunda. Bunu yapmamak, su altında kalan bu adresler arasında panik yaratabilir ve bu da BTC'yi 12 Mayıs'ın en düşük seviyesi olan 25.370 $, hatta 21.000 $'a gönderen bir satışı tetikleyebilir.

On-Chain ölçümleri, bilinen kripto para birimi değişim cüzdanlarına akan ETH sayısında benzer bir artış göstermese de, Global Para Girişi/Çıkış modeli talep eksikliğini ortaya koyuyor. Ethereum için en önemli destek seviyesi, 13.31 milyondan fazla adresin 13.25 milyon ETH üzerinde satın aldığı 730 dolar civarında bulunuyor.

İşlem geçmişine dayanarak, Ethereum'un 730 dolar civarında bir piyasa tabanı oluşturana veya 2.550 doların üzerine çıkana kadar toparlanması ve yeni bir yükseliş trendine girmesi pek olası değil.
 
Mevcut koşullar, kripto kışının bitiminden önce düşüşün devam etmesi için daha fazla potansiyel olduğunu gösteriyor. Neyse ki, önceki piyasa diplerini doğru bir şekilde öngören ve gelecekte olası bir trend dönüşü hakkında rehberlik sağlayabilecek birkaç On-Chain ölçümü mevcut.

 

0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış...

YORUM BIRAKIN