Bitcoin Madenciliği Geliri Yükseliyor

 
Bitcoin Madenciliği Geliri Yükseliyor

Blok Araştırması tarafından toplanan istatistiklere göre, geçen ay madenciler tarafından yaklaşık 657 milyon dolar kazanıldı. Çarşamba günü yayınlanan en son güncellemede, bitcoin madenciliğinin zorluğu% 9.26 artarken, karma oranı% 13'ten fazla arttı.

Foundry USA madencilik havuzunu yöneten Foundry'deki madencilik stratejisinin kıdemli başkan yardımcısı Kevin Zhang'a göre, hash oranındaki artış “nihayet azalan (küresel düzeyde) ısı dalgalarının ve tesislerin yavaş yavaş çevrimiçi hale gelmesinin bir kombinasyonundan kaynaklanıyor” “Ayrıca, Dökümhanenin eklenen tekeri de var. daha yüksek verimlilik Bitmain S19 XP nihayet piyasaya çıktı!”

Bitcoin Mining Grafiği

Öncü kripto madenciliği karının sadece küçük bir kısmı (9.24 milyon $) işlem ücretlerinden geldi ve çoğunluğu (647.72 milyon $) blok ödül sübvansiyonlarından geldi. Bitcoin için işlem maliyetleri toplam gelirin% 1,4'üne geriledi.

Ethereum madencileri Ağustos ayında bitcoin madencilerinden 1,1 kat daha fazla olan 725 milyon dolar gelir elde etti.

Bitcoin Madenciliği Gittikce Zorlaşıyor mu?

Bitcoin madenciliğinin zorluğu artıyor. Gelen verilere göre BTC.com , dünyadaki en büyük kripto para birimi için madencilik zorluğu önceki iki hafta boyunca% 9.26 arttı. Web sitesinin analizi, ağın madencilik zorluğunun Ocak ayından bu yana en yüksek noktada olduğunu ve 30.97 trilyona ulaştığını ve hashratın şu anda saniyede ortalama 230 exahashes (EH / s) olduğunu ortaya koyuyor.

Geçtiğimiz ay Teksaslı madenciler, elektrik sistemini desteklemek ve bir ısı dalgası sırasında enerji tasarrufu sağlamak için çalışmayı bıraktılar. Bu eylem muhtemelen Bitcoin'in madenciliğini kolaylaştırdı. Haftalar sonra tekrar açıldılar ve zorluk seviyesi yükseldikçe, madenciler daha fazla bilgisayar gücü (ve enerji) gerektiğinden gelirlerinin düştüğünü farkettiler.

TradingView verilerine göre, bu yazının yazıldığı sırada BTC'nin fiyatı 20.060 dolardı. 25.000 $ seviyesini aşmak için aylardır mücadele ediyor ve Kasım ayında ulaştığı 69.044 $ 'lık rekor seviyeden bu güne % 70'in üzerinde bir düşüş gösterdi.

Yukarıda okumuş olduğunuz analiz yazarın şahsi düşüncelerini içermekte olup  yatırım tavsiyesi içermemektedir.

 

0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış...

YORUM BIRAKIN