Bitcoin Fiyat Tahmini - 30 Haziran 2022

 
Bitcoin Fiyat Tahmini - 30 Haziran 2022

%80’lik tarihsel doğruluğa sahip kripto topluluğu, 30 Haziran 2022 için Bitcoin fiyatını tahmin ediyor.

Bitcoin'in (BTC) fiyatı önceki hafta %8'in üzerinde artarak, stabilcoin TerraUSD'nin ayrılmasıyla harekete geçen kripto piyasasının çöküşünün ardından 12 Mayıs'ta bu yılın başındaki 26.700$'lık en düşük noktasından yaklaşık %18 daha yüksek bir duruma geldi.

Sadece kripto para sektöründe değil, tüm finansal piyasalardaki istikrarsızlık göz önüne alındığında, birçok perakende yatırımcı, Bitcoin'in gelecekteki fiyatını tahmin etmek çok zor olduğu için sermayelerini nereye yatıracakları konusunda tereddüt ediyor.

Özellikle CoinMarketCap kripto topluluğu, Bitcoin'in 30 Haziran 2022'de mevcut fiyattan %30.06 artışla 41,175 $'dan işlem göreceğini düşünüyor. Belirlenen bu hedef 34.436 üyenin oy ortalamasına dayalıdır. 

Bitcoin Fiyat Tahmini

Bu Fiyat tahmini, tarihsel olarak Bitcoin fiyatlarını %80,3 doğruluk oranıyla tahmin eden kripto topluluğu tarafından sağlanan son altı tahminin ortalamasına dayanmaktadır. 
Bitcoin fiyat tahmininin tarihsel doğruluk oranı. Kaynak: CoinMarketCap

Bitcoin Fiyat Analizi

CoinMarketCap'e göre, ay boyunca bir ayı koşusuna yakalandıktan sonra, dünyanın en büyük kripto para biriminin fiyatı, son 24 saatte %3,16 ve önceki haftaya göre %8,07 artışla 31.564 $, toplam piyasa değeri 601 milyar dolara ulaştı.

Bununla birlikte, geçen yılın Kasım ayında 67.000 doların üzerinde olan Bitcoin’in fiyatı tüm zamanların en yüksek fiyatından hala yüzde elli daha az.

Kripto para piyasası bu ayın başlarında bir düşüş gördü ve bu da neredeyse 1,5 trilyon dolarlık kayıpla sonuçlandı. Bazı uzmanlar, 2018'de meydana gelen buna benzer başka bir "kripto kışı"nın ufukta olabileceği konusunda uyardı.

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, kripto para piyasasındaki çöküş nedeniyle “aşırı korku” kaydetti ve bu da göstergenin 2019'un başından bu yana en düşük seviyesine düşmesine neden oldu.

Çöküş haftasının ardından, Bitcoin bazı toparlanma belirtileri göstermeye başladı ve 30 Mayıs Salı gününe kadar 600 milyar dolarlık piyasa değerini eski haline getirdi.
Olumlu olarak, JPMorgan Chase (NYSE: JPM) stratejistleri, kripto para biriminin bu hafta piyasadaki duyarlılığını değiştirmeye yardımcı olan “önemli bir yukarı yönlü potansiyele” sahip olduğunu iddia etti.

 

0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış...

YORUM BIRAKIN