Bitcoin, Ethereum Teknik Analizi: Merge GüncellemesininTamamlanmasının Ardından ETH 1,600 Doların Altına Düştü

 
Bitcoin, Ethereum Teknik Analizi: Merge GüncellemesininTamamlanmasının Ardından ETH 1,600 Doların Altına Düştü

Merakla beklenen Birleştirme etkinliğinin başarıyla tamamlanmasına rağmen Ethereum Perşembe günü 1.600 doların altına düştü. Etkinlikte proof-of-work (PoW) 'dan proof-of-stake (PoS) sistemine geçiş görüldü. Bitcoin bugünkü seansta da daha düşüktü ve token 20.000 $ seviyesinin altına düştü.

Bitcoin

Bitcoin (BTC) Perşembe günü kripto para birimleri ile ilgili hissiyat düşüş eğiliminde kaldığı için 20.000 doların altına düştü.

Bu haftanın başlarında ABD enflasyon verilerinin ardından kripto piyasalarına kırmızı bir dalga çarptı ve bitcoin haftanın başından bu yana 2,500 doların üzerine düştü.

Bu, bugünkü seansa geçti ve BTC / USD bu sabah erken saatlerde 19.733.40 $ 'lık gün içi en düşük seviyeye geriledi.


BTC/USD - Günlük Grafik

Düşüş, dünyanın en değerli jetonunun 20.370.00 $ 'lık zirvede işlem görmesinden bir günden daha kısa bir süre sonra gerçekleşti.

Grafiğe bakıldığında, bu satış, fiyatların boğalar için son savunma hattı olan 20.200 dolarlık önemli bir destek noktasından çıkmasıyla gerçekleşti.

Yazı yazıldığı sırada, BTC boğaları bir miktar yanıt verdi ve belirteç şu anda yukarıda belirtilen $ 20,150.46 desteğine yakın işlem görüyor.

Ethereum

Ethereum'un (ETH) iş kanıtından (PoW) bir proof-of-stake (POS) sistemine geçmesiyle dünyanın dikkati Perşembe günü Birleşmeye başladı.

Perşembe günü merakla beklenen geçişin bir sonucu olarak, dünya çapında elektrik tüketiminin% 0,2 oranında azaltılacağı bildiriliyor.

Buna rağmen ETH / USD, piyasalar hareket halindeyken fiyatlanmış gibi göründüğü için gün içi en düşük $ 1,572,60 seviyesine geriledi.


ETH/USD - Günlük Grafik

Birleşmenin tamamlanmasının ardından ethereum, 1,615 $ 'lık geçici destek noktasının altına düşerek fiyatı bir haftanın en düşük seviyesine yaklaştırdı.

Birçoğu şimdi ayıların fiyatları düşürmeye çalışacağına inanıyor, bazıları ise 1.550 dolarlık bir katın hedeflenen çıkış hedefi olabileceğini bekliyor.

Genel olarak, bu dönemde volatilite seviyeleri yükselecek, çünkü Birleşme olayının ethereum'un ileriye dönük değeri için ne anlama geleceğine dair belirsizlik artacaktır.

Yasal Uyarı: Yukarıdaki makalede paylaşılan veri kümeleri bir dizi çevrimiçi kaynaktan derlenmiştir ve yatırım tavsiyesi içermemekte olup yazarın konuyla ilgili şahsi düşüncelerini yansıtmaz.

 

0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış...

YORUM BIRAKIN