Bitcoin bugüne kadarki "En büyük boğa piyasasına" girebilir

 
Bitcoin bugüne kadarki

Bloomberg Intelligence'den Mike McGlone, Bitcoin fiyat hareketlerinden yola çıkarak Bitcoin'in, daha önce görülmemiş büyüklükteki boğa piyasasına tanık olacağını düşünüyor.

Bitcoin (BTC), hem haftalık hem de aylık kapanışın yaklaşmasıyla beraber 31 Temmuz'da altı haftalık zirvenin üstüne çıktı.


BTC/USD 1 saatlik grafiği (Bitstamp)

Aylık kapanış öncesi "Bart Simpson" formasyonu

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView'den alınan verilere göre BTC/USD, saatler içinde 24.670 dolardan 23.555 dolar seviyesine geriledi.

Fiyat hareketleri sonucunda ortaya çıkan grafik yapısı, uzun vadeli piyasa katılımcıları için oldukça tanıdıktı ve saatlik zaman dilimlerinde bir "Bart Simpson" formasyonu oluşturdu.

Analitik kaynağı Coinglass'tan alınan verilere göre önceki günlere göre daha az olan likidite, aşağı yönlü dalgalanmalara rağmen yönetilebilir durumda kaldı.


Crypto likidite grafiği. Kaynak: Coinglass

Popüler analist Rekt Capital'a göre artık yaklaşan haftalık kapanışının, Bitcoin'in haftalarca süren başarısızlıktan sonra destek olarak kilit bir trend çizgisini yeniden oluşturduğunu doğrulayacağına inanmak için sebep bulunuyordu.

On-Chain analitik kaynağı Material Indicators'un yaratıcısı Material Scientist, hafta sonu paylaşılan bir tweet'te türev platformlarındaki fonlama oranlarının giderek daha pozitif hale geldiğini gözlemleyerek fiyatların kontrolsüz bir şekilde yükselebileceği konusunda çok güçlü bir fikir birliğine işaret etti.

Tweet'te, "Negatif fonlama, tıpkı mart sonundaki gibi neredeyse tamamen sıfırlandı. Yakın zamanda bazı alternatiflerde pozitif fonlama bile görebiliriz," ifadelerine yer verildi.

BTC/USD, temmuz ayı için 2022'nin şimdiye kadarki aylarının aksine yaklaşık yüzde 19'luk aylık kazanç sağlama yolunda ilerliyordu.

Coinglass'tan alınan verilere göre temmuz ayı kazançları, 2021'deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana Bitcoin'in gösterdiği en iyi performans olmaya hazırlanıyordu.


Bitcoin aylık getiri grafiği.

Bitcoin "En büyük boğa piyasasına" girebilir

Diğer taraftan, kısa vadede yeni bir düzeltmenin olacağına ihtimal verenlerin sayısı da oldukça azdı.

2022'nin ikinci yarısında potansiyel bir performans bekleyen Bloomberg Intelligence kıdemli eşya stratejisti Mike McGlone'nin Bitcoin fiyatı hakkındaki tahminleri oldukça netti.

McGlone, paylaştığı tweet’te, bu hafta Başkan Jerome Powell'ın açıkladığı Federal Rezerv'in faiz artırımlarının, Bitcoin'in çoğu varlıktan daha iyi performans gösterme eğilimini sürdürmesi için bir dönüşe işaret edebileceğini belirtti.

Stratejist ayrıca 200 haftalık trend çizgisi hakkında, "Temmuz, Bitcoin tarihindeki en sert düşüşü, 100 ve 200 haftalık hareketli ortalamalarına işaret etti ve bu da fiyatın toparlanması için etkili oldu," diye ekledi.

"Tarihin en büyük boğa piyasalarından biri için riske karşı ödül  durumunun olumlu bir şekilde eğilmiş görüyorum." Dedi.

(NOT: Okumuş olduğunuz makale yazarın şahsi düşüncelerini içermekte olup herhangi bir yatırım tavsiyesi içermemektedir.)

 

 

 

 

0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış...

YORUM BIRAKIN