Bitcoin 22 bin 800 doları yeniden test ediyor

 
Bitcoin 22 bin 800 doları yeniden test ediyor

BTC boğaları, hafta devam ederken piyasayı daha yükseğe taşıyamıyor.

Bitcoin (BTC), 4 Ağustos'ta daha yüksek seviyelerin 200 haftalık hareketli ortalama (MA)'yı zorlamasının ardından önceden seyrettiği aralığa geri döndü.BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp).

Bitcoin boğaları ve ayıları mücadele ediyor 

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView'den alınan verilere göre  BTC/USD, ana ayı piyasası trend çizgisini destek olarak tekrar tekrar test etmek için aşağı yönlü performans gösterdi.

Parite, 4 Ağustos Wall Street açılışının ardından önceki fiyat hareketlerine devam etmeden önce 23 bin doların üzerine çıktı.

Yatırım devi BlackRock'un müşterilere kripto alım satım imkanı sunmak için kripto borsası Coinbase ile ortaklık yaptığı haberi bile fiyat hareketini pek etkilemedi.

22.800 doların hemen üzerindeki 200 haftalık MA'yı içeren durumda, boğalar ve ayılar hâlâ kontrolü ele almak için mücadele ediyordu. On-Chain analitik kaynağı Material Indicators ise Binance'de aktif olan bir balina sınıfının, gün içinde daha risksiz bir ruh halinde olduğunu kaydetti.

Analitik kaynağı, Binance emir defteri kaynaklı bir veri tablosuyla birlikte Twitter'da paylaştığı gönderide, “Mor balina sınıfı, tarihsel olarak Bitcoin fiyat hareketi üzerinde en fazla etkiye sahipti,” ifadelerini kullandı.

BTC/USD alım ve satım seviyeleri (Binance).

Grafik, spot fiyatın yakınında desteğin zayıf olduğunu ve bir olumsuzluk durumunda yalnızca 22.400 dolar civarında daha önemli bir teklif faizinin olduğunu gösterdi.

Bu arada, popüler trader Credible Crypto, 3 Ağustos't yaptığıi en son tahmininde, "Daha düşük zaman dilimlerinde burada çok fazla kesinti var, ancak bu yerel yüksek seviye taramasıyla nihayet aşağı yönlü hedeflere ulaşmaya hazır görünüyoruz," cümlelerini kullanmıştı.

“25 bin dolar üzeri BTC fiyatına kadar yükselmek için daha yüksek bir dip ve tersine dönüş arıyoruz.”

Ufukta bir BTC arz şoku mu görünüyor?

Zincir üstü veriler, alıcının ilgisi konusunda ise toplam BTC'nin likidite olmayan kısmında belirgin bir artış olduğuna işaret etti.

İlk olarak Blockware'in önde gelen analisti William Clemente ve istatistikçi Willy Woo tarafından oluşturulan Likidite Olmayan Arz Şoku (ISS) oranı metriği, popüler yorumcu Game of Trades'in de paylaştığı tweet'te belirttiği gibi temmuz ayında büyük bir artış kaydetti.

BTC esas olarak dolaşımdan çekildiğinde ISSR artıyor, bu da arzdan daha ağır basan talebe dayalı bir fiyat artışı olasılığını artırıyor.

Game of Trades, zincir üstü analitik firması Glassnode'nin SSR verilerine ilişkin, "HODL'lar, 2018'den beri gördüğümüz hiçbir şeye benzemeyen bir satın alma çılgınlığına gitti," ifadelerini kullandı.


Bitcoin Likidite Olmayan Arz Şoku oranı açıklamalı grafik.

Glassnode ayrıca hodl'ların toplu halde kârdan çok zararla daha fazla BTC sattığını, ancak bu talebin şu anda artmaya eğilimli olduğunu da kaydetti.

On-Chain analitik firması, günlük zaman diliminde gerçekleşen kâr ve zararları gösteren bir grafikte, "Bu, ayı piyasalarının tipik bir örneğidir ve bir tersine dönüş de genellikle talepteki bir artışla ilişkilendirilir," yorumunu yaptı.


Bitcoin'in kâr ve zarar açıklamalı grafiği.

(NOT: Okumuş olduğunuz makale yazarın şahsi düşüncelerini içermekte olup herhangi bir yatırım tavsiyesi içermemektedir.)

 

 

0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış...

YORUM BIRAKIN