Bitcoin, 20.000 doları Geri Yakaladı! Kırmızı Günlere Son mu?

 
Bitcoin, 20.000 doları Geri Yakaladı! Kırmızı Günlere Son mu?

Piyasanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, Cuma sabahı iki haftanın en yüksek seviyesine ulaştı ve diğer en iyi tokenlerin çoğundan daha iyi performans gösterdi!!

Bugünkü piyasa toparlanması, Avrupa Merkez Bankası'nın avro bölgesi faiz oranlarını Temmuz ayından bu yana art arda ikinci oran artışı olan rekor 75 baz puan artırma kararının ardından sıcak bir şekilde geliyor. Bu arada Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell Perşembe günü yaptığı açıklamada, enflasyonla mücadeleye “güçlü bir şekilde bağlı” olduğunu, yani ufukta daha fazla faiz artışı olacağı anlamına geldiğini söyledi. Powell'ın yorumlarıyla birleştiğinde, ecb'nin hareketleri dünkü kapanışta euro'nun 1.0070 $ 'dan 0.9960 $'a keskin bir şekilde yükseldiğini gördü. Asya borsaları da Cuma sabahı ABD dolarının zayıflaması sayesinde başarılı oldu ve Hong Kong'un Hang Seng Endeksi bu yazı itibariyle% 2.69 arttı.

Son birkaç gün birincil kripto para birimi için oldukça acımasızdı. Ağustos sonunda imrenilen 20.000 doları çoktan kaybetmişti ve yeni ayın başlangıcı daha da fazla acı getirdi.

Bu, Çarşamba günü, varlığın saatte 1.500 dolar düşerek altı haftanın en düşük seviyesi olan 18.500 dolara düştüğü zaman doruğa ulaştı. Bu seviyeyi savunmayı başardı ve dün bildirildiği gibi 19.000 $ 'a sıçradı. Avrupa Merkez Bankası tarihinin en yüksek faiz artışını (75 baz puan) açıkladığında BTC titremedi ve bu seviyede kaldı.

Piyasa değeri 400 milyar dolara yaklaştı ve altcoinler üzerindeki hakimiyeti% 38,5'e çıkarak bir miktar toparlandı.

Bitcoin (BTC), psikolojik $ 8.26 seviyesini ihlal etmek ve daha geniş kripto pazarının toparlanmasına öncülük etmek için Cuma günü erken saatlerde 20,000 seviyesine geri geldi.

Piyasa değeri ile sektörün en büyük kripto para birimi Çarşamba günü 18,644 $ 'a kadar düştü ve çoğunlukla dün $ 19,200 ile $ 19,300 arasında işlem görüyordu.

Ancak bugünkü koparma, CoinMarketCap verilerine göre 26 Ağustos'tan bu yana görülmeyen bir seviye olan Bitcoin fiyatını basın saatine göre 20.808 dolara çıkardı.

Yükseliş fiyat hareketi aynı zamanda tüm kripto para birimlerinin kümülatif piyasa kapitalizasyonunu 1 trilyon $ işaretinin üzerine çıkarmaya yardımcı oldu ve Bitcoin şu anda pazarın% 38,5'ine hakim oldu.

Ethereum, Bitcoin'e Karşı 2022'nin En Yüksek Seviyesine Ulaştı

BTC ve eth'nin çok haftanın en yüksek seviyelerini çizdiği kripto piyasa değeri bir kez daha 1 trilyon doların kuzeyinde. Birkaç gün süren olumsuz fiyat hareketlerinin ardından, bitcoin nihayet imrenilen 20.000 doları geri alarak yükseldi. Ethereum'un ağın 2015 kuruluşundan bu yana en büyük yükseltmesinin kabaca bir hafta içinde gerçekleşmesi beklenirken, sektörün en büyük ikinci kripto para biriminin fiyatı son zamanlarda oldukça yüksek seviyelerde seyrediyor...

Ethereum (ETH) son 24 saatte% 5,2 arttı ve şu anda CoinMarketCap başına 1,706 dolardan el değiştiriyor. Bitcoin'e benzer şekilde, şu anda mevcut iş kanıtı (PoW) konsensüs algoritmasından daha az enerji yoğun bir kanıta ağ geçişini görecek olan tarihsel birleştirme olayına hazırlanmanın son aşamalarında olan pazarın en büyük ikinci kripto para birimi için bu iki haftanın en yüksek seviyesi-of-hissesini (PoS) modeli.

Ethereum, hafta ortası geri çekilme sırasında 1.500 $ 'ın altına düşmüştü, ancak Birleşme için artan beklentinin ortasında dün 1.650 $ 'a yükseldi. Şu an itibariyle, ikinci en büyük kripto, etkileyici bir günlük artışın ardından 1,700 $ 'ın üzerinde çok günlük bir yükseklikte işlem görüyor.

Solana ve Polkadot sağlam kazanımlar elde etti

Ripple, MATIC, Avalanche ve UNI benzer oranlarda (%5-8) yükselirken, Solana ve Polkadot daha da fazla değer kazandı. Her ikisi de bir günde yaklaşık% 9 arttı ve SOL$ 35 seviyesinde, DOT $ 7.7 seviyesinde işlem görüyor.

Piyasanın diğer bölgelerinde, Solana (SOL) ilk on kripto para birimi arasında en iyi performans gösteren varlık olmuştur, çünkü jetonun fiyatı son 24 saat içinde% 9.3 artarak günlük 35.66 $ seviyesine ulaşmıştır.

Polkadot (DOT) da benzer şekilde etkileyici bir seyir izliyor — 10. en büyük varlık günde% 9.6 artarak 7.80 $ 'dan el değiştiriyor.

İlk on dışında, Cosmos (ATOM) ve Chainlink (LİNK) çift haneli kazançlar elde etti - gün içinde% 22.9 ve% 12.5 arttı.

Binance Coin, Cardano, Dogecoin ve Shiba Inu da daha mütevazı bir şekilde de olsa yeşil renkteler!

Altcoinler dün BTC'DEN daha iyi performans gösterdi ve şimdi çoğu en büyüğü tarafından yönetilen yeşilde.

ATOM, OKB ve LINK, orta kapak alt'larından en iyi performans gösterenler arasındadır. Bunların çoğunun yanı sıra etkileyici kazançlar elde eden alt kapakların da etkisiyle kripto piyasa değeri günlük 50 milyar dolar ekleyerek 1 trilyon dolarlık markayı geri aldı.

Yukarıda okumuş olduğunuz analizin bütün bulguların yazarın şahsi görüşüne dayalıdır ve yatırım tavsiyesi içermez.

 

0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış...

YORUM BIRAKIN