Balinalar Hareket Gösterdikçe Dogecoin Geçen Güne Göre %6 Değer Kaybetti! Bu Ne Anlama Geliyor?

 
Balinalar Hareket Gösterdikçe Dogecoin Geçen Güne Göre %6 Değer Kaybetti! Bu Ne Anlama Geliyor?

Veriler balinalardan damping belirtileri gösterdiği için Dogecoin son 24 saat içinde yaklaşık %6 düştü.

Dogecoin Balina, Zincirde Görülen Borsalara Para Yatırıyor

Kripto işlem takip hizmeti Whale Alert'ten gelen verilere göre, son gün içinde bazı büyük DOGE hareketleri oldu.

Bu transferlerden ilki, işlemin gerçekleştiği sırada yaklaşık 26 milyon dolar değerinde olan 212.300.000 DOGE olarak ölçüldü.

Zincir üzerindeki bu tür büyük işlemler genellikle tek bir balinaya veya birden fazla yatırımcıdan oluşan bir işletmeye aittir.

İşte bu Dogecoin transferiyle ilgili, bu kripto para hareketinin neden yapıldığını ortaya çıkarabilecek bazı ek ayrıntılar:


Kaynak/Whale Alert

Görünüşe göre bu büyük işlemin mümkün olabilmesi için yalnızca 0,27 ABD Doları gerekiyor.

Yukarıda da görebileceğiniz gibi, bu Dogecoin transferi bilinmeyen bir cüzdan adresinden, kripto borsası Coinbase'e ait bir cüzdana yapıldı.

Genellikle bunlar gibi bilinmeyen adresler kişisel cüzdanlardır veya en azından borsa gibi herhangi bir merkezi platforma bağlı değildir.

Bu transferin hedefi bir değişim olan Coinbase olduğundan, bu bir değişim girişi örneğidir. Yatırımcılar genellikle satış amacıyla borsalara para yatırdıklarından, girişlerin DOGE fiyatı üzerinde düşüş etkileri olabilir.

Bu durumda, giriş özellikle büyüktü ve muhtemelen bir balinadan geliyordu, bu da balinanın kriptoyu boşaltmak için transferi yaptığını gösterebilir.

Bundan sadece birkaç saat sonra, bu sefer kripto borsası Binance'e büyük bir transfer daha yapıldı. Bu giriş için ayrıntılar aşağıdadır.

Dogecoin Transferleri


Kaynak/Whale Alert

Bu işlem, gerçekleştiği sırada yaklaşık 5 milyon dolar değerinde blok zincirinde seyahat eden yaklaşık 43.677.440 DOGE tutarındaydı.

Bu giriş diğerinden çok daha küçük olmasına rağmen, hala çok önemli bir miktar taşıyor ve muhtemelen başka bir balinadan geliyor.

Bunun gibi hızlı bir şekilde arka arkaya düşen balinalar, Dogecoin için kesinlikle olumlu bir işaret değil. Ve gerçekten de, ortaya çıktığı gibi, bu işlemler yapıldıktan çok uzun bir süre sonra, kriptonun fiyatı düşmeye başladı ve o zamandan beri %6'dan fazla azaldı.

DOGE Fiyatı

Bu yazının yazıldığı sırada Dogecoin'in fiyatı geçen hafta %1 artışla 0.1158 $ civarında seyrediyor. Geçtiğimiz ay boyunca kripto %82 değer kazandı.

Dogecoin Fiyat Grafiği


Memecoin'in fiyatı son birkaç gündür düşüşte gibi görünüyor / Kaynak: Tradingview'de DOGEUSD

Yazar tarafından ifade edilen görüş ve görüşler yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve finansal, yatırım veya başka bir tavsiye teşkil etmez.

 

 

0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış...

YORUM BIRAKIN