Arthur Hayes, Ethereum'un 2022 Sonuna Kadar 10.000 Dolar Olmasının Hala Mümkün Olduğunu Yineliyor

 
Arthur Hayes, Ethereum'un 2022 Sonuna Kadar 10.000 Dolar Olmasının Hala Mümkün Olduğunu Yineliyor

Eski Bitmex CEO'su Arthur Hayes, 2022'nin sonunda 10 bin dolarlık ETH'nin hala mümkün olduğunu, ancak pazarın orta vadede büyük olasılıkla dalgalı olacağını söyledi.
Önde gelen kripto vadeli işlem platformu BitMEX'in kurucu ortağı ve eski CEO'su Arthur Hayes, Terra'nın başarısızlığının, Fed'in oranları artırıp bilançosunu sıkılaştırmasıyla makroekonomik ortamın bir yan ürünü olduğunu söyledi.

Ayrıca orta ve uzun vadede daha geniş piyasaya olan inancını dile getirerek, Ethereum'un yıl sonunda hala 10.000 dolara ulaşabileceğini yineledi. Ona göre, piyasa şu anda döngünün sonuna yaklaşıyor ya da dibinde ve Fed faiz artırım sürecini yavaşlattığında bir geri yükseliş başlayacak.

Terra’nın Likidite Krizinden Kaynaklanan Düşüşü

En son blog yazısında, eski CEO, Fed'in üçüncü çeyrek boyunca hızlı faiz artırma sürecine devam edeceğini ve şu anda kripto piyasasına uygulanan aşağı yönlü baskıyı artıracağını tahmin ediyor. Ayrıca UST’de yaşanan olayların dip işareti olabileceği ihtimalini de dile getirdi.

Terra ekosisteminin son zamanlardaki erimesinin altında yatan potansiyel nedenlere bakarak, daha geniş riskten kaçınma ortamının VC'leri LUNA yatırımlarını bir kerede nakite çevirmeye ittiği ve sonunda stabilcoin'in fiyatını düşüren bir likidite krizine yol açtığı önerisini ortaya attı. Sabit para kalktıktan sonra, insanların UST'lerini diğer sabit paralar veya fiyatlar ile değiştirmeye başladığını ve bunun da kardeş tokeni LUNA'nın tamamen çöküşüyle sonuçlanan durumu daha da kötüleştirdiğini de sözlerine ekledi.

“TerraUSD çöküşü, küresel merkez bankası likidite sıkılaştırmasının dolaylı bir sonucuydu. Bu nedenle, bu olayın, Fed ve diğerleri likidite koşullarını sıkılaştırmaya devam ettikçe, aylar sonra zaten meydana gelecek olan acıyı gündeme getirdiğine inanıyorum.”

Bununla birlikte, Fed'in şahin politikalarının (fed'in para politikası ile ilgili olarak belirlediği sert tutum), Terra'nın tabutuna son çivi olarak yalnızca dolaylı olarak süreci daha da hızlandıran olay olduğunu açıkladı, çünkü ona göre “çöküşü, programlanması nedeniyle önceden belirlenmişti”.

Şu an En Dipte miyiz?

Hayes, son küresel hisse satışı sırasında Bitcoin/Ether ve Nasdaq 100 arasındaki oranları analiz ederek, kriptonun daha geniş riskli varlıklardan ayrılmaya başladığı sonucuna vardı ve yaptığı bu gözlemi potansiyel dip için bir gösterge olarak gösterdi.
Buna ek olarak, Bitcoin ve Ether fiyatları sırasıyla önceki zirvelere yaklaştığından Hayes, Bitcoin'in dibinin 25.000 ila 27.000 $ aralığında olabileceğini ve Ether'in dibinin 1.700 ila 1.800 $ arasında olabileceğini tahmin etti. Bu nedenle, düşüşün bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesine oldukça yakın olmasının cesaret verici olduğunu, çünkü “yeterli miktarda acı çekildiğini” belirtti.

Dalgalı Bir Piyasa Geliyor

Dibe vurulduğuna dair umutlu olmasına rağmen Hayes, yakın gelecekte fiyatların “hızlı bir yükselişinin” gerçekleşmeyebileceğini söyledi. Daha geniş piyasanın kısa vadede istikrarsız ve dalgalı kalacağını kaydederek, yalnızca Fed'in mevcut politikasını agresif bir şekilde değiştirmesinin piyasanın önemli bir geri yükselişine yol açabileceği konusunda ısrar etti.

“Değişken bir fiyat hareketi, gönülsüzce bunun dip olduğuna inanan kısa vadeli olarak piyasada olan insanların sermayesinin içini boşaltacak… Kripto piyasası anlamlı bir şekilde yükselmeden önce politika ve makroekonomik tablonun birleşmesi gerekiyor.” Dedi.
Daha geniş piyasadaki son değişkenliğe rağmen, Hayes, boğa piyasanın yeniden başlaması koşuluyla Ethereum'un yıl sonunda 10.000 dolara ulaşabileceğine olan inancını yeniden dile getirdi.

 

0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış...

YORUM BIRAKIN