Akıllı sözleşme mevduatlarının %28 düşmesine rağmen BNB %39 arttı — Yatırımcılar endişelenmeli mi?

 
Akıllı sözleşme mevduatlarının %28 düşmesine rağmen BNB %39 arttı — Yatırımcılar endişelenmeli mi?

BNB Chain'in toplam değeri, rakiplerinden daha önemli ölçüde düştü, ancak ağın merkezi olmayan uygulamaları kaybolmuyor.

Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, 30 Haziran'da 860 milyar dolardan şu anki 1.03 trilyon dolara sıçradı ve beş hafta içinde %20.6'lık bir genişleme oldu. Ether (ETH), en büyük akıllı sözleşme zincirleri arasında mutlak lider olabilirdi, ancak BNB bu dönemde %39 kazanmayı başardı.


BNB (mavi) ve Ether (turuncu), AVAX (camgöbeği), SOL (sarı).

BNB tokeninin yıldan bugüne performansı %43 oranında negatif kalmaya devam ediyor, ancak mevcut 49,5 milyar dolarlık piyasa değeri, onu stabilcoinler hariç üçüncü en büyük sıraya koyuyor.

Belirteç, öncelikle Binance değişim ekosisteminde bir yardımcı varlık olarak hizmet eder ve trader’ların indirim kazanmasını veya belirteç tekliflerine katılmasını sağlar. Bu nedenle, teknik olarak, BNB tokeni, Binance'in sahip olduğu herhangi bir şirkete veya hizmete mülkiyet hakkı veya temettü vermez.

Bununla birlikte, Bloomberg'e göre, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 2017'de BNB tokenlerinin ilk madeni para arzının (ICO) kayıt dışı menkul kıymetlerin satışından oluşup oluşmadığını araştırıyor. Alıcılar, sermaye artırımı ile finanse edilen bir şirketin veya projenin çabalarından kar elde etmeyi planlıyorsa, dijital bir varlık SEC'in incelemesine girebilir.

BNB'nin beş haftadaki %39 rallisinin kalıcı olup olmadığını anlamak için yatırımcılar, akıllı sözleşme mevduatları, aktif kullanıcılar ve merkezi olmayan uygulamaların benimsenmesi dahil olmak üzere ağ kullanımını analiz etmelidir.

Akıllı sözleşme mevduatlarından ve DApp kullanımından elde edilen karışık veriler:

BNB Chain'in birincil merkezi olmayan uygulama metriği, ağın toplam kilitli değeri (TVL) 24 milyon BNB'nin altına düştüğü için Mayıs ayının başlarında zayıflık göstermeye başladı.


BNB Zincir ağı Toplam Kilitli Değer.

Yukarıdaki grafik, gösterge Nisan 2021'den bu yana en düşük seviyesine ulaştığı için BNB Chain'in DApp mevduatlarının üç ayda nasıl %28'lik bir düşüş gördüğünü gösteriyor. aynı dönem. Ayrıca, bir başka DApp rakibi Solana (SOL), Toplam kilitli değerde %2'lik bir düşüşle 50,2 milyon SOL'ye geriledi.

İyi tarafı, 3 Ağustos'ta Binance borsası, platformda doğrulanmış kullanıcı durumunu onaylamayı amaçlayan ilk tokeninin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Binance Account Bound (BAB) tokeni, bir cüzdan sahibinin borsada Müşterini Tanı (KYC) doğrulamasını geçtiğini belirtmek için görüntülenen merkezi olmayan bir kimlik aracıdır.

Toplam kilitli değerdeki bu düşüşün ilgili olup olmadığını doğrulamak için DApp kullanım ölçümlerini analiz etmek gerekir. Bazı DApp'ler mali açıdan yoğun değildir, bu nedenle yatırılan değer önemsizdir.


Yedi gün boyunca BNB Chain'in en çok kullanılan DApp'leri.

DappRadar verilerinin gösterdiği gibi, 4 Ağustos'ta, merkezi olmayan uygulamalarla etkileşime giren BNB Zinciri ağ adreslerinin sayısı ortalama %17 arttı. Tek olumsuz değişiklik, merkezi olmayan finans ve NFT teknolojilerini kullanan bir metaverse olan SecondLive oldu.

Artan DApp kullanımı ek adresler tarafından desteklenmez

BNB Zinciri DApp'lerine artan ilgi, 1 Aralık 2021'de 2,27 milyon ile zirveye ulaşan ve son zamanlarda ortalama 900.000'in biraz üzerinde olan aktif ağ adreslerine yansımadı.


Aktif BNB akıllı zincir adresleri.

 

Benzer akıllı sözleşme platformlarına kıyasla en çok BNB Chain'in toplam kilitli değeri etkilenmiş olsa da, merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamaları ve oyunlarında sağlam bir ağ kullanımı var. Hem Era7: Game of Truth hem de MOBOX: NFT Farmer, DappRadar tarafından kapsanan her blok zincirinde ilk 10 DApp'te yer alıyor.

Yukarıdaki veriler, BNB Chain'in toplam kilitli değerinin rakip zincirlere karşı zemin kaybettiğini gösteriyor, ancak ağdaki DApps etkinliği güçlü kaldığı için yatırımcıların endişelenmemesi gerekiyor. Binance borsası, BNB Zincirini desteklemede ciddi engellerle karşılaşmadığı sürece, BNB tokenin aşağı yönlü düşmesi için çok az neden var.

(NOT: Okumuş olduğunuz makale yazarın şahsi düşüncelerini içermekte olup herhangi bir yatırım tavsiyesi içermemektedir.)

 

0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış...

YORUM BIRAKIN